Nowy blok z zielonym tarasem przy Mielczarskiego [WIZUALIZACJE]

Gminny program rewitalizacji centrum Łodzi jeszcze nie dotarł na ul. Mielczarskiego (planowana przebudowa jest dopiero w trakcie projektowania), ale potencjał zmian na ulicy dostrzegli już prywatni inwestorzy. Pierwszą jaskółką zmian w tej okolicy będzie zaś Mi9 – tak inwestor nazwał nowy dom mieszkalny, którego budowa rozpoczęła się właśnie przy ul. Mielczarskiego 9.

Tak ma wyglądać Mi9 - nowy blok przy ul. Mielczarskiego 9
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Grupa prywatnych inwestorów występujących jako spółka AVA Development wznosi tam 6-piętrowy dom wielorodzinny z 39 mieszkaniami o powierzchni do 26 mkw. do prawie 80 mkw. Będą to lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, ta różnorodność ma zachęcić do przeprowadzki szerokie grono potencjalnych lokatorów – od singli po całe rodziny. Na parterze przewidziano dwa lokale użytkowe – 37 i 370 mkw. W tym większym zaprojektowano salon medycyny estetycznej z profesjonalną salą zabiegową. Nowy blok będzie wyposażony w windę, przestronne klatki schodowe, halę garażową na pojazdy lokatorów i zielony taras na dachu budynku, mający stanowić przestrzeń wspólną dla wszystkich mieszkańców. To rozwiązanie, które ma rekompensować niedostatek terenów zielonych wokół budynków wznoszonych od początku lub remontowanych w zwartej śródmiejskiej zabudowie, jest coraz częściej stosowane na łódzkich inwestycjach.

Budowa Mi9 dopiero się rozpoczęła. Budynek ma zostać oddany do użytku z końcem 2022 r. Chodzą słuchy, że nie jest to jedyna prywatna inwestycja planowana w sąsiedztwie.

Remonty miejskich kamienic

Przypomnijmy też, że już po wakacjach generalne remonty w ramach gminnego programu rewitalizacji mają rozpocząć się w czterech okolicznych kamienicach należących do miasta – przy ul. Mielczarskiego 3, 15, 22 i 33. Powstanie w nich nie tylko 55 mieszkań komunalnych i lokale dla mikroprzedsiębiorców, ale m.in. także dom gościnny z kawiarnią, który ma stać się miejscem sąsiedzkich spotkań mieszkańców. 

Woonerf na Mielczarskiego

Rewitalizacja samej ul. Mielczarskiego ma rozpocząć się w przyszłym roku. Pozostanie ona ulicą jednokierunkową, ale ma przybrać postać woonerfu z uspokojonym ruchem pojazdów. Jej wizerunek mają poprawić liczne nasadzenia nowej zieleni, wśród których powstaną skwery z małą architekturą. Zarząd Inwestycji Miejskich nie wyklucza też możliwości powstania przebić międzykwartałowych, które skomunikują ul. Mielczarskiego np. z ul. Ogrodową i powstającym przy niej przystankiem kolejowym tunelu średnicowego Łódź Polesie.

ZOBACZ TAKŻE