Nowy hotel The Loom powstał przy Manufakturze. Jest już otwarty dla gości

Łódzka baza hotelowa powiększy się o nowy, 4-gwiazdkowy hotel The Loom, który 20 kwietnia zostanie oficjalnie otwarty przy ul. Ogrodowej 21. To radykalnie przebudowany i podwyższony o jedną kondygnację gmach dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej, jednak zupełnie już jej nie przypomina.

fot. Stefan Brajter
Nowy hotel w industrialnym klimacie
7 zdjęć
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Metamorfoza budynku trwała prawie pięć lat, ale przeszedł on poważne zmiany. Z socrealistycznej bryły przeobraził się w nowoczesny architektonicznie obiekt, nawiązujący ceglaną fasadą do sąsiedniego hotelu Vienna House Andel’s Łódź i dawnych robotniczych famuł po drugiej stronie ulicy. Lekkości i nowoczesnego charakteru dodają mu liczne przeszklenia i wcięcia w fasadach.

Nawiązania do fabrykanckiej Łodzi

Nawiązań do łódzkich korzeni jest zresztą więcej. The Loom, słowo oznaczające w języku angielskim krosno lub warsztat tkacki, oferuje 76 pokojów w stylistyce łódzkich loftów. Do dyspozycji są pokoje dwu- oraz trzyosobowe, pokoje o podwyższonym standardzie oraz apartament. W obiekcie znajdują się również cztery sale konferencyjne – trzy z nich dzięki przesuwanym ścianom można dzielić lub łączyć w zależności od potrzeb organizatorów. Do bardziej kameralnych spotkań przewidziano cztery gabinety biznesowe o wyjątkowo łódzkich nazwach: Ślepy Maks, Dętka, Krańcówka i Zdrowie. Goście mogą skorzystać z sauny, gabinetu masażu i sali fitness.

Dobre jedzenie, drink bar i klubowa przestrzeń

W hotelu będą funkcjonować trzy lokale. Jego gastronomiczną wizytówką ma być restauracja Wątek, otwarta nie tylko dla hotelowych gości, ale też dla klientów z zewnątrz. Będzie kusić ich nowoczesnym i zróżnicowanym menu, zawierającym m.in. dania kuchni wegetariańskiej i przysmaki dla dzieci. Od rana do północy będzie czynny Lobby Bar – połączenie kawiarni i cocktail baru. W podziemiach obiektu działa też 200-metrowy Cotton Club z barem i parkietem tanecznym, czyli klubowa przestrzeń z ofertą gastronomiczną do nieformalnych imprez zorganizowanych.

The Loom już przyjmuje gości

Hotel The Loom przyjmuje gości już od 1 kwietnia. Podstawowa cena za nocleg w dwuosobowym pokoju to 306 zł.

ZOBACZ TAKŻE