Nowy kolorowy plac zabaw na Rudzie. Powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Na osiedlu Ruda, przy skrzyżowaniu ulic Ruchliwej i Zgodnej, powstał nowy plac zabaw. Inwestycja została zrealizowana w tym roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowy plac zabaw na osiedlu Ruda
9 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Nowy plac zabaw na Rudzie z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym łodzianom. Do ich dyspozycji zamontowano tu wiele zabawek i urządzeń (zjeżdżalnie, huśtawki wahadłową i bocianie gniazdo, zestaw „kopalnia piasku”, ścieżkę zdrowia z pomostem, piaskownicę i bujak na sprężynie). Zadbano także o elementy małej architektury, które przypadną do gustu rodzicom - ławki (w tym taką z przewijakiem), kosze i stojaki rowerowe. Nową nawierzchnię placu wykonano z poliuretanu, a alejki wysypano żwirem. Pojawiła się także zieleń - dereń biały, leszczyna pospolita, grab pospolity, forsycja pośrednia, barwinek pospolity, rumianka japońska, fiołek wonny, fiołek pachnący i dąbrówka rozłogowa.

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Łódź 2022

Jeszcze do 23 maja trwa etap składania wniosków w X edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Poniedziałek (9 maja) jest ostatnim dniem na to, by złożyć wniosek w formie papierowej (do godz. 16 w punktach kancelaryjnych Urzędu Miasta lub później drogą pocztową, wówczas decyduje data stempla pocztowego). To pierwszy etap X edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

W X edycji BO do rozdysponowania jest 26,2 mln zł. Kwota 20,7 mln zł przeznaczona jest na projekty osiedlowe, pozostałe 5,5 mln zł na projekty ponadosiedlowe. Składając projekt ponadosiedlowy trzeba mieć 20 podpisów poparcia mieszkańców, w przypadku projektu osiedlowego wystarczy 1 głos. Po złożeniu projektu, analizują go pracownicy poszczególnych jednostek urzędu miasta, a później komisja budżetu obywatelskiego radnych Rady Miejskiej.

Najbardziej emocjonujący etap – głosowanie, rozpocznie się w tym roku 7 października, a zakończy 31 października. Mieszkańcy będą mogli oddać głos zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Szczegółowe informacje na temat BO można także znaleźć na stronie www.lodz.pl/bo.

Spotkania i pikniki Budżetu Obywatelskiego:

  • 10 maja - Dąbrowa, Park na Młynku
  • 12 maja - Arturówek, Łagiewniki
  • 14 maja - Fabryka Aktywności Miejskiej, ul. Tuwima 10
  • 17 maja - Park na Zdrowiu
  • 19 maja - Stary Widzew, Park Baden-Powella
  • 21 maja - Fabryka Aktywności Miejskiej

ZOBACZ TAKŻE