Nowy rok akademicki. Kiedy odbędą się inauguracje na uczelniach w Łodzi?

Uczelnie wyższe w Łodzi rozpoczynają rok akademicki 2022/2023. W przyszłym tygodniu odbędą się uroczyste imprezy inauguracyjne, ruszą też pierwsze zajęcia.

fot. Ancerowicz
Uczelnie wyższe w Łodzi rozpoczynają rok akademicki 2022/2023

Uniwersytet Łódzki

Na Uniwersytecie Łódzkim uroczystą inaugurację nowego roku zaplanowano na poniedziałek (3 października) na godz. 10:00 w auli im. prof. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5. Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się dzień później. Studenci po raz pierwszy będą się uczyć w nowo oddanym do użytku budynku Wydziału Nauk o Wychowaniu przy al. Rodziny Scheiblerów 2.

Politechnika Łódzka

Na Politechnice Łódzkiej oficjalna inauguracja odbędzie się w środę (5 października) o godz. 11:00 w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka przy ul. Żeromskiego 114.

Akademia Muzyczna

Osoby studiujące niestacjonarnie już na samym początku miesiąca usiadły w ławkach Akademii Muzycznej. W poniedziałek (3 października) ruszają studia stacjonarne. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się w piątek (7 października) o godz. 11:00 w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2A.

Uniwersytet Medyczny, ASP, Szkoła Filmowa

Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym, Akademii Sztuk Pięknych i w Szkole Filmowej rozpoczynają się w poniedziałek (3 października). Inauguracja w ASP odbędzie się później, w czwartek (6 października) o godz. 11:00, w auli uczelni przy ul. Wojska Polskiego 121, a w filmówce we wtorek (4 października) o godz. 12:00 w Hali Filmowej w bud. Z.

Zajęcia stacjonarne

Na chwilę obecną uczelnie planują prowadzić zajęcia stacjonarnie. Na AM istnieje możliwość realizacji wykładów teoretycznych zdalnie lub hybrydowo, z czego skorzysta niewielki procent nauczycieli. Na UMED-zie niektóre wykłady mają formę e-learningu, co jest spowodowane długoterminową strategią cyfryzacji Uniwersytetu w tym obszarze.

ZOBACZ TAKŻE