Hotel Hampton by Hilton w Łodzi otwarty. Trzygwiazdkowy obiekt przyjmuje już gości

Choć termin uroczystej inauguracji jest jeszcze ustalany, pierwszych gości przyjmuje już trzygwiazdkowy hotel Hampton by Hilton City Center Łódź przy ul. Piotrkowskiej 157, w kompleksie Hi Piotrkowska. Ceny za pobyt w hotelu zaczynają się od 256 zł za dobę.

fot. LODZ.PL
Hampton by Hilton City Center Łódź przyjmuje już pierwszych gości
5 zdjęć
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Hampton by Hilton kusi... wysokich

Hotel, którym zarządza Apex Alliance Hotel Management, dysponuje 149 pokojami, których atutami – poza standardem właściwym dla całej sieci Hampton by Hilton – są powiększone łóżka o długości 2,1 m. Mają kusić osoby o wysokim wzroście, np. przyjeżdżających do Łodzi sportowców. Do dyspozycji gości są też trzy sale konferencyjne, które można łączyć ze sobą wedle zapotrzebowania, oraz sala fitness. Ogólnodostępna jest natomiast restauracja z barem i strefą relaksu w dużej, otwartej przestrzeni w sąsiedztwie lobby.

Hilton z dużym opóźnieniem

Na otwarcie tego hotelu łodzianie czekali 12 lat, bo tyle czasu minęło od pierwotnie zapowiadanego terminu jego uruchomienia. Tak duże opóźnienie było skutkiem licznych perturbacji towarzyszących kilkakrotnie wstrzymywanej budowie Hi Piotrkowska. Na to nałożyła się jeszcze pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała plany otwarcia obiektu w 2020 r. 

Według danych Systemu Rejestrów Publicznych w Turystyce Hampton by Hilton City Center Łódź to już 41. hotel w mieście (wliczając trzy schroniska młodzieżowe), a drugi oddany do użytku w 2022 r. po The Loom przy ul. Ogrodowej.

ZOBACZ TAKŻE