Obiecana Cafe – nowa kawiarnia w Ogrodach Geyera. Ma aż 300 mkw.! [ZDJĘCIA]

Obiecana Cafe to nowa kawiarnia, która powstała w Ogrodach Geyera, przy ul. Piotrkowskiej 295. Na niemal 300 mkw. powierzchni napijemy się dobrej kawy, zjemy śniadanie, a wpadając tu wieczorem, posłuchamy muzyki na żywo.

Kawiarnia Obiecana Cafe w Ogrodach Geyera - fot. ŁÓDŹ.PL
W Obiecanej można wypić kawę, zjeść śniadanie i posłuchać muzyki na żywo , fot. ŁÓDŹ.PL
11 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

To nowo otwarte miejsce na kawowej mapie Łodzi, znajdujące się w kompleksie pofabrycznych budynków Ludwika Geyera, zwróci uwagę miłośników loftowych wnętrz. Sąsiedztwo Centralnego Muzeum Włókiennictwa i parku Reymonta sprawi, że będzie dobrym miejscem na przystanek podczas spaceru.

– Obiecana Cafe to duża przestrzeń, którą podzieliliśmy na strefy: część wspólną, z której w razie potrzeby możemy wydzielić salę konferencyjną, VIP Room oraz miejsce zabaw dla dzieci, gdzie z sali kawiarnianej rodzice mogę obserwować swoje pociechy przez szklaną ścianę. Jesteśmy przygotowani na organizację spotkań biznesowych czy rodzinnych uroczystości – mówi Marcin Kujanek, odpowiedzialny za marketing Obiecanej.

Kawa, śniadania i odżywki białkowe

Oprócz kawy (również z ekspresu przelewowego) i smakowej herbaty w menu znajdziemy śniadania. Od klasycznej jajecznicy po tradycyjny angielski zestaw. Nie zabraknie słodkich propozycji i ciast. – Przez cały dzień podajemy również naszego bajgla na ciepło, który wyróżnia się ziemniaczaną bułką. W przyszłości chcemy rozszerzyć ofertę popołudniową o lunche, może kolacje – dodaje Kujanek. Założyciele nie zapomnieli również o osobach korzystających z pobliskiej siłowni. Z myślą o nich powstały propozycje białkowych koktajli, smoothie czy owsianki. W karcie znajdą się też opcje wegetariańskie.

Muzyka na żywo i więcej…

Obiecana to nie tylko kawa i przekąski. Wieczorami napijemy się tutaj wina, również z bąbelkami, czy piwa. Akompaniamentem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi będą planowane koncerty. W oficjalny weekend otwarcia (10–12 lutego) odbędzie się kameralny koncert Matta Ostrowskiego oraz jazzowy występ zespołu Mokollective, który przedstawi jazzowe wersje utworów Michaela Jacksona. Pomiędzy koncertami (11 lutego) założyciele zaprosili na spotkanie autorskie Magdę Lassotę, autorkę książki „W cieniu Everestu”. Jak zapowiadają – to dopiero początek kulturalnych wydarzeń. 

Obiecana Cafe otwarta jest od wczesnego ranka do późnego wieczora (pon.-czw. w godz. 7:00–20:00, pt. 7:00–00:00, sb. 8:00–00:00, ndz. 8:00–14:00). Psy są tu mile widziane.

ZOBACZ TAKŻE