Obiekty sportowe w Łodzi w trakcie modernizacji. Sprawdź, jak się zmieniają [ZDJĘCIA]

Łódź zmienia miejskie obiekty sportowe. Trwa modernizacja boisk i hal Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Boisko na Łodziance
Boisko na Łodziance
7 zdjęć
Boisko na Łodziance
Boisko na Łodziance
Boisko na Łodziance
Boisko na Łodziance
Boisko na Łodziance
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Aktualnie trwają prace na obiektach przy ulicy Karpackiej, ulicy Krańcowej i na Łodziance. Miasto będzie także aplikować w kolejnych programach ogłoszonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Na obiekcie sportowym „Łodzianka” przy ulicy Małachowskiego wcześniej zmodernizowane zostało boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Od początku roku jest ono użytkowane. W maju rozpocznie się drugi etap tego zadania, czyli wymiana nawierzchni naturalnej boiska na syntetyczną. Ma być ona dostosowana pod kątem użyteczności i przyjazna dla środowiska. Koniec prac planowany jest na sierpień tego roku. Niebawem złożony zostanie wniosek na wymianę wysłużonego parkietu w hali przy ulicy Małachowskiego. Wartość zadania szacowana jest w granicach 1 000 000,00 zł z możliwością uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki do 50 procent. Do końca roku będzie wiadomo, czy uda się z resortu pozyskać środki na tę inwestycję.

Przy Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią. Obiekt będzie posiadał drenaż odprowadzający wody opadowe do zbiorników retencyjnych z możliwością ponownego wykorzystania jej do podlewania płyty. Zostanie na nim zamontowane glikolowe ogrzewanie płyty oraz wyposażony zostanie także w piłkochwyty.

Łączna kwota inwestycji na Łodziance i przy stadionie Widzewa to 10 800 000 zł, z czego 4 800 000 zł pochodzić będzie z budżetu miasta. Pozostała kwota to środki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowoczesne i pełnowymiarowe boisko przy Karpackiej

Przy ulicy Karpackiej trwa budowa nowoczesnego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z pełnym wyposażeniem. Obecnie prowadzone są roboty instalacyjne, w tym drenaż i oświetlenie. Wykonywana jest podbudowa z kruszyw łamanych, a niebawem rozpocznie się układanie trawy syntetycznej oraz montaż trybun na 520 miejsc. Obiekt będzie kolejną bazą treningową dla klubów, stowarzyszeń i innych organizacji propagujących sport, z możliwością przeprowadzania rozgrywek na poziomie III ligi piłki nożnej. Obiekt oddany zostanie do użytku wiosną tego roku. Łączny koszt inwestycji to 8 000 000 zł, z czego środki miejskie to 6 000 000 zł

Modernizacja boisk przy Krańcowej

W tym roku planowana jest także modernizacja dwóch boisk na obiekcie treningowym przy ulicy Krańcowej. W najbliższych dniach ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe. Modernizacja ma rozpocząć się po zakończeniu piłkarskiego sezonu, czyli w maju, i zakończyć do sierpnia tego roku. Na ten cel Miasto przeznaczy 3 000 000 zł, a drugie tyle dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszystkie modernizowane bądź budowane obiekty piłkarskie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi mają mieć certyfikację FIFA Quality.

ZOBACZ TAKŻE