Zmarnowana szansa. Piłkarze ręczni Anilany nie zmniejszyli dystansu do Nielby Wągrowiec

Po 23. kolejkach rozgrywek Ligi Centralnej Mężczyzn szczypiorniści Grot Blachy Pruszyński Anilana mogli mieć tylko punkt straty do Nielby Wągrowiec. Niestety, łodzianie przegrali wyjazdowe starcie z tym rywalem i tym samym umocnili się na trzynastym miejscu w tabeli.

Liga Centralna Mężczyzn. Fot: Marek Młynarczyk

Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 13:12. Tuż po zmianie stron goście doprowadzili do remisu, jednak na więcej nie było ich już stać. Co prawda w 38. minucie ekipa z Wielkopolski miała tylko jedną bramkę przewagi (16:15), ale chwilę później prowadziła 19:15 i do końca kontrolowała już wynik spotkania. Ostatecznie zespół z Wągrowca zwyciężył 26:21 i powiększył swój dorobek do 29 pkt. Łodzianie mają siedem oczek mniej.

W następnym meczu zespół z Sobolowej na własnym boisku zagra z Handballem Stal Mielec (29 marca, godz. 18:00).

MKS Nielba Wągrowiec - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 26:21 (13:12). Bramki dla Anilany: Konrad Czech 4, Damian Wawrzyniak 4, Szymon Krajewski 4, Anton Wieliczko 2, Bartosz Pawlak 2, Kamil Katusza 2, Damian Skowroński 2, Igor Helwak 1.