Orientarium Zoo Łódź. Gogle VR przeniosą Cię w podwodny świat! Nowe atrakcje otwarte

Lądowanie w samym środku dzikiej dżungli? A może nurkowanie w oceanie? W Orientarium Zoo Łódź, dzięki specjalnej technologii VR, możemy tego doświadczyć.

Orientarium Zoo Łódź. Nurkuj z rekinami lub pływaj z humbakami dzięki technologii VR!
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Technologia VR jest już dostępna w niektórych ogrodach zoologicznych na świecie, m.in. w  Paryżu, Londynie, Sydney, Las Vegas i na Florydzie. Teraz czas na Łódź! W Orientarium Zoo Łódź, w strefie oceanicznej, pojawiło się urządzenie, które sprawi, że odwiedzający będą mogli jeszcze mocniej zagłębić się w świat zwierząt. Wystarczy usiąść w specjalnym fotelu i założyć gogle, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość.

– Poprzez stymulację zmysłów za pomocą technologii VR jesteśmy w stanie przenieść widza w dowolne miejsce i pozwolić mu zapomnieć o otaczającym go świecie. Odwiedzający doświadcza wyjątkowych przeżyć w taki sposób, który niewiele różni się od realnego odczuwania – mówi Leszek Grzyl z amerykańsko-brytyjskiej firmy Immotion. – Filmy, które są do zobaczenia w Orientarium Zoo Łódź, zostały nakręcone specjalną kamerą 360 stopni. To kamera rejestrująca pełne pole widzenia, co daje niesamowity efekt – dodaje Grzyl.

Poznaj trzy niezwykłe światy w Orientarium Zoo Łódź

Na stanowiskach VR do zobaczenia są trzy filmy i animacja. Możemy zanurzyć się w głębi oceanu i ponurkować z rekinami, popływać z humbakami albo poznać naturalne środowisko goryli. – To zdecydowanie uatrakcyjni zwiedzanie naszego ogrodu, jednocześnie mamy szansę na solidną porcję edukacji. Możemy obalać mity dotyczące życia zwierząt  np. rekinów, możemy pokazywać ciekawostki, opowiadać o współczesnych zagrożeniach środowiska. Dzięki nowoczesnym technologiom mamy szansę otworzyć się na młode pokolenia zwiedzających, pokazać im świat zwierząt w nowoczesny i ciekawy sposób – podkreśla Arkadiusz Jaksa prezes Orientarium Zoo Łódź.

Twórcą filmów jest Ken Musen, trzykrotny laureat nagrody Emmy. Realizacja jednego filmu – od momentu pierwszych zdjęć do ostatniego momentu postprodukcji – trwa prawie rok. Bilety na filmy w technologii VR są dostępne już od 25 zł.

Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie. Strefę wewnętrzną można zwiedzać od godz. 9:00 do 17:00, zewnętrzną od godz. 9:00 do 15:30. Kasy są otwarte do godz. 16:00.

ZOBACZ TAKŻE