Orientarium Zoo Łódź otwarte dłużej! Zwiedzaj i baw się do wieczora

Wiosna w Orientarium Zoo Łódź rozkręca się na dobre. W budynku, gdzie reprezentowana jest fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej, można usłyszeć śpiewające ptaki, a niektóre drzewa w strefie wysp sundajskich kwitną już na całego.

Teraz możesz podziwiać dłużej Orientarium Zoo Łódź
Teraz możesz podziwiać dłużej Orientarium Zoo Łódź

Teraz będzie zdecydowanie więcej czasu na to, by odwiedzić ogród. Od 1 kwietnia łódzkie zoo będzie czynne o dwie godziny dłużej – a więc aż do 19:00. Do ogrodu będzie można wejść od godz. 9:00.

Co nowego na wiosnę w Orientarium Zoo Łódź?

Orientarium na wiosnę proponuje swoim gościom nie tylko zwiedzanie pawilonów i zewnętrznych wybiegów, ale także nowe atrakcje. Do stada słoni indyjskich, które mieszka w łódzkim ogrodzie, już wkrótce ma dołączyć nowy słoń, zatem w kąpieli, która nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, będą uczestniczyły aż cztery słonie! 

Wiosną mają pojawić się również nowe inwestycje. Już w maju będzie można zajrzeć do pawilonu zwierząt nocnych, a w czerwcu na terenie łódzkiego ogrodu pojawi się największa w Polsce motylarnia.

Karmienia pokazowe i nie tylko

– Codziennie zapraszamy naszych gości na pokazowe karmienia zwierząt – mówi Jaksa. – Karmienie słoni, binturongów orientalnych czy niedźwiedzi malajskich zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ogrodzie można zobaczyć też karmienia pokazowe orangutanów sumatrzańskich, lemurów, pingwinów… Godziny karmień można znaleźć na stronie internetowej Orientarium: orientarium.lodz.pl

Wiosna sprzyja spacerom. Na terenie ogrodu znajduje się mnóstwo zewnętrznych wybiegów, które można podziwiać, spacerując wzdłuż alejek. Najmłodsi mogą skorzystać z placów zabaw, które są na terenie ogrodu, albo skorzystać z nowoczesnej technologii. Dzięki goglom VR można przenieść się w najdalsze zakamarki dżungli czy na dno oceanu.

Orientarium Zoo Łódź będzie czynne od 1 kwietnia od 9:00 do 19:00.

SONDA

Zamierzasz odwiedzić Orientarium Zoo Łódź w późniejszych godzinach?

ZOBACZ TAKŻE