Orientarium Zoo Łódź z nowymi godzinami otwarcia. To ostatni moment, by zobaczyć motyle

Od poniedziałku, 2 października, zmieniają się godziny otwarcia Orientarium Zoo Łódź. Wcześniej, w ostatni weekend września, po raz ostatni w tym roku możemy zajrzeć do motylarni.

8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Nowe godziny otwarcia dotyczą całego obiektu. I do pawilonu Orientarium, i do ogrodu zewnętrznego będzie można wchodzić od 9:00 do 17:00. Kasy będą czynne godzinę krócej, a więc do 16:00. Biuro obsługi klienta będzie natomiast dostępne do godziny 17-tej.

Druga kąpiel słoni – nowa godzina

Zmieniają się także godziny pokazowych karmień słoni. Największe stado słoni indyjskich w Polsce do basenu wchodzi codziennie o 11:00, a od 2. października druga kąpiel zostaje przesunięta na 15:30. To właśnie wtedy można obserwować zwierzęta aż z trzech perspektyw. Oglądanie tych nurkujących ssaków zawsze pozostawia niezapomniane wrażenia.

Ostatni weekend motylarni w tym sezonie

Ostatni weekend września to też ostatni moment, w którym można zobaczyć motyle w Orientarium. – Pogoda dopisała, przez cały wrzesień mogliśmy cieszyć się słonecznymi promieniami i wysoką temperaturą. To właśnie dlatego motylarnia w mogła tak długo funkcjonować i cieszyć gości feerią barw. Motyle potrzebują odpowiednich temperatur – mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium Zoo Łódź.

1. października to ostatni dzień w tym roku, by podziwiać egzotyczne osobniki w Orientarium. Motylarnia zostanie uruchomiona na nowo w przyszłym roku, w sezonie wiosenno-letnim.

ZOBACZ TAKŻE