Trasa Górna blisko finału. Zobacz, jak wygląda nowa droga, którą dojedziesz do A1 [ZDJĘCIA]

Na placu budowy Trasy Górna trwają prace wykończeniowe. W wyznaczonych miejscach pojawiło się już oznakowanie poziome, a to sygnał, że za kilka tygodni zakończy się budowa trzeciego etapu tej tak ważnej dla Łodzi inwestycji.

Budowa Trasy Górna
Trasa Górna ma być gotowa jeszcze w listopadzie 2023 r.
15 zdjęć
Budowa Trasy Górna
Budowa Trasy Górna
Budowa Trasy Górna
Budowa Trasy Górna
Budowa Trasy Górna
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Nowa droga ułatwi kierowcom dotarcie z południowych dzielnic naszego miasta do węzła Łódź Górna na autostradzie A1. Odcinek, który zaczyna się od ul. Rzgowskiej, prowadzi do granic miasta przy ul. Św. Rafała Kalinowskiego i dalej przez gminę Brójce do autostrady A1. Łódź buduje 5 km nowej trasy, natomiast gmina Brójce 2 km.

Co dzieje się na placu budowy Trasy Górna?

W ostatnich tygodniach prace skoncentrowane były na budowie ronda na ul. Bronisin. Na prowadzącej do niego ulicy położono warstwę ścieralną asfaltu, trwały także prace brukarskie. W najbliższych tygodniach drogowców zobaczymy przy budowie drogi rowerowej. Kontynuowane będą także prace brukarskie oraz przebudowa linii wysokiego napięcia.

Jaka będzie Trasa Górna?

Trasa Górna będzie mieć po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Nośność trasy przewiduje obciążenia podobne do standardów autostrad i dróg ekspresowych. W rejonie skrzyżowań z ulicami Nowe Górki, Bronisin, Brójecką i św. Rafała Kalinowskiego powstały ronda. Nowe będą również chodniki i droga dla rowerów. Wzdłuż drogi posadzonych zostanie w sumie 300 drzew i ponad 22 tys. krzewów.

Wartość inwestycji to ponad 123 mln zł, a jej finał planowany jest na listopad 2023 roku. 


Projekt pn. "Budowa dojazdu do węzła na autostradzie A1 – budowa III Etapu Trasy Górna" realizowany na mocy uchwały Nr 1/22 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 5 stycznia 2022 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE