Orientarium Zoo Łódź zaprasza na Dzień Żyrafy. Specjalna zniżka dla uczniów! [SZCZEGÓŁY]

21 czerwca przypada Światowy Dzień Żyrafy. Z tej okazji Orientarium Zoo Łódź zaprasza na dodatkowe karmienia pokazowe tych zwierząt i spotkanie z edukatorem.

zwierzęta w orientarium
Orientarium Zoo Łódź zaprasza na Dzień Żyrafy
5 zdjęć
zwierzęta w orientarium
zwierzęta w orientarium
zwierzęta w orientarium
zwierzęta w orientarium
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

W Orientarium Zoo Łódź mieszkają aktualnie 4 żyrafy – 3 dorosłe osobniki – 2 samice oraz 1 samiec, a także maluch urodzony na początku tego roku – uroczy żyraf Domino. Z okazji Dnia Żyrafy łódzki ogród zaprasza na specjalne pokazowe karmienia tych zwierząt – o 12:00 i o 14:30. Od 11:30 do 12:30 na zwiedzających przy wybiegu żyraf będą czekać natomiast edukator oraz opiekun, którzy opowiedzą o tym wyjątkowym gatunku.

Żyrafy Rothshilda 

W Łodzi mieszkają żyrafy Rothshilda. Cechą wyróżniającą ten gatunek od innych gatunków żyraf są cętki z jasnym brzegiem ciemniejące ku środkowi. Zwierzęta te posiadają długi na ponad 50 cm język, który służy do zdobywania pożywienia. Jest on fioletowo – niebieski. Dzięki silnej pigmentacji narząd ten jest chroniony przed poparzeniami słonecznymi. W skład diety żyraf wchodzą głównie liście i młode pędy.

Głównym zagrożeniem dla żyraf są toczące się na terenach ich występowania lokalne wojny, kłusownictwo, postępująca urbanizacja, a także zabieranie terenu pod pastwiska do wypasu zwierząt gospodarskich. W naturze pozostało około 1500 dorosłych osobników. Na szczęście dzięki skutecznej ochronie ich liczebność powoli zaczyna wzrastać.

Orientarium Zoo Łódź nie tylko dla orłów!

Z okazji Światowego Dnia Żyraf i zakończenia roku szkolnego wszystkich uczniów 21 czerwca wejście do Orientarium kosztuje tylko 15 złotych. Promocja obowiązuje wyłącznie 21 czerwca (piątek), w godzinach otwarcia Orientarium Zoo Łódź – 9:00 – 19:00 (kasy czynne od 9:00 do 18:00). Bilety w promocyjnej cenie można kupić wyłącznie w kasach.

Regulamin promocji dostępny jest na stronie orientarium.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE