Ostatnie spektakle Maćkowiaka na Scenie Monopolis. Zgarnij zniżkę na bilety

Tylko do końca grudnia można zobaczyć spektakle Teatru Kamila Maćkowiaka na Scenie Monopolis (ul. Kopcińskiego 62). Dla czytelników „Łódź.pl” fundacja przygotowała po raz kolejny specjalną zniżkę, dzięki której mogą oni kupić bilety na spektakl „Śmierć i dziewczyna” w atrakcyjnej cenie.

fot. Michał Bastek
To ostatnia okazja, aby obejrzeć ten spektakl na Scenie Monopolis

Akcja spektaklu dzieje się w fikcyjnym państwie, choć może to być każdy kraj – w Europie, czy Ameryce Południowej. Po kilkunastu latach faszystowskiej dyktatury pada reżim i powoli odradza się demokracja. Gerard, były opozycjonista, jest prawnikiem i twarzą nowo powstającego rządu. Jego żona Paulina kilkanaście lat wcześniej sama stała się ofiarą brutalnych eksperymentów w trakcie internowania. Do dziś walczy z psychiczną traumą tych wydarzeń. Akcja spektaklu toczy się w czasie jednej nocy. Gerard wraca do domu, Paulina czeka na niego z kolacją. Jest ulewa, w domku na odludziu, w którym mieszkają, została zerwana elektryczność, wszystko zwiastuje zbliżające się niebezpieczeństwo. I wtedy do drzwi Pauliny i Gerarda puka gość…

Na scenie Jowita Budnik w roli Pauliny, Kamil Maćkowiak jako jej mąż Gerard oraz Mariusz Słupiński wcielający się w postać niespodziewanego gościa.

Mocny tekst, kreacje aktorskie i niezawodny Zawodziński sprawiły, że spektakl otrzymał „Wiosło Kultury 2020” kategorii Wydarzenie roku.

Było to premierowe przedstawienie, które w styczniu 2020 r. zapoczątkowało działalność Sceny Monopolis. Teraz, 8 i 9 grudnia 2021 r., będzie kończyć przygodę Fundacji z tą sceną artystyczną. Widzowie, którzy nie byli jeszcze w tym miejscu, mają ostatnią okazję, aby zapełnić widownię przy ul. Kopcińskiego 62.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów powyżej 16 lat.

Zniżka dla czytelników Łódź.pl

Dla czytelników na hasło „Łódź.pl” Fundacja Kamila Maćkowiaka oferuje zniżkę 20% od ceny regularnej biletów na dwa grudniowe spektakle: bilety w 1 strefie w cenie 64 zł (zamiast 80 zł) oraz bilety w 2 strefie w cenie 56 zł (zamiast 70 zł).

Jak kupić bilet ze zniżką?

  1. Telefonicznie, dzwoniąc na nr 794 460 500 – od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, sobota 12:00-16:00.
  2. E-mailowo, wysyłając wiadomość na adres <link bilety@fundacjamackowiaka.org>bilety@fundacjamackowiaka.org</link>
  3. 3. Internetowo, przez system rezerwacji biletów na stronie<link http://www.fundacjamackowiaka.org/> www.fundacjamackowiaka.org</link>

ZOBACZ TAKŻE