Parkowanie w Łodzi: taniej na Fabrycznym, nowe abonamenty i miejsca dla firm

Nowy abonament dla parkujących na dworcu Łódź Fabryczna, miejsca parkingowe dla firm i jeszcze tańsze parkowanie dla osób korzystających z kolei. To najnowsze zmiany w Strefie Płatnego Parkowania.

fot. ŁÓDŹ.PL
Parking na dworcu Łódź Fabryczna

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Łodzi przegłosowano zmiany dla podstrefy C Strefy Płatnego Parkowania (23 osoby były za, 5 wstrzymało się od głosu). Obejmuje ona podziemny parking dworca Łódź Fabryczna oraz al. Rodziny Scheiblerów i parking przy wschodnim wejściu na dworzec. Obecnie miesięczny abonament dla korzystających z kolei kosztuje 150 zł. Teraz cena spadnie do 50 zł za miesiąc. Wszystko dlatego, aby jak najbardziej promować osoby korzystające z transportu zbiorowego na dworcu.

Abonament dla wszystkich mieszkańców

Nowością będzie ogólnodostępny abonament dla wszystkich mieszkańców, którzy za 130 zł za miesiąc będą mogli parkować w podstrefie C. Radni mają nadzieję, że rozwiąże to problem z dzikimi parkingami, jak choćby ten przy ul. Składowej, gdzie w najbliższym czasie pojawią się wygrodzenia uniemożliwiające parkowanie na trawnikach i niszczenie zieleni.

Preferencyjne warunki dla firm

Nowe zasady parkowania przewidują również preferencyjne warunki dla firm zlokalizowanych w nowym centrum Łodzi. Będą one mogły wykupić miejsca postojowe dla własnych potrzeb. Warunek jest jeden - musi ich być co najmniej 10. Opłata za jedno miejsce za miesiąc wynosić będzie 500 zł. Tego typu miejsca możliwe są do wykupienia w całej Strefie Płatnego Parkowania. W podstrefie A kosztuje to 1 000 zł, a w podstrefie B 800 zł za miesiąc.

ZOBACZ TAKŻE