Pieski leśne przyszły na świat w Orientarium Zoo Łódź. Nic słodszego dzisiaj nie zobaczysz! [ZDJĘCIA]

Para psów leśnych w łódzkim ogrodzie zoologicznym doczekała się potomstwa! Tequila i Chip zostali rodzicami uroczych maluchów.

Pieski leśne przyszły na świat w Orientarium Zoo Łódź
Pieski leśne przyszły na świat w Orientarium Zoo Łódź. Nic słodszego dzisiaj nie zobaczysz!
3 zdjęcia
Pieski leśne przyszły na świat w Orientarium Zoo Łódź
Pieski leśne przyszły na świat w Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Psy leśne, zwane również pakożerami, to przedstawiciele rodziny psowatych pochodzących z Ameryki Południowej. Zamieszkują tereny leśne w okolicach zbiorników wodnych, a dzięki błonie pławnej między palcami są wyśmienitymi pływakami. 

– Zwierzęta te tworzą duże stada rodzinne. Łącząc siły, są w stanie upolować dużo większą ofiarę, niż wskazywałyby na to ich rozmiary. Stado jest w stanie skutecznie złapać kapibarę, nandu, a nawet tapira. Co ciekawe, ich mocz, którym znaczą teren, rozpylając go stojąc na przednich nogach, ma zapach octu, stąd niekiedy pojawia się kolejna nazwa tego gatunku: pies octowy – podkreśla Michał Gołędowski, edukator z łódzkiego zoo.

Maluchy zagrożone wyginięciem

Psy leśne, jedyne w naszym kraju, można zobaczyć na wybiegu mieszczącym się tuż przy basenie zewnętrznym ariranii. Orientarium Zoo Łódź otwarte jest codziennie w godz. 9:00–17:00 (ogród zewnętrzny czynny do godz. 15:30).

Pakożer to gatunek zagrożony wyginięciem. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody opisuje ten gatunek jako bliski zagrożenia, stąd też ważna jest hodowla pakożerów w ogrodach zoologicznych.

ZOBACZ TAKŻE