Piłka nożna dla najmłodszych przy Milionowej. Jest w czym wybierać!

Z każdym rokiem rośnie liczba podmiotów oferujących sportowe zajęcia dla najmłodszych adeptów futbolu. W Łodzi szkółki piłkarskie rosną jak grzyby po deszczu, lecz nie wszystkie cieszą się taką samą popularnością.

Na coraz bardziej wymagającym rynku od lat znakomicie daje sobie jednak radę Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, fot. mat. pras.

Na coraz bardziej wymagającym rynku od lat znakomicie daje sobie jednak radę Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, pod skrzydłami której funkcjonują obecnie już dwa kluby szkolące młodzież.

Akademia Piłkarska UKS SMS

W sezonie 2020/2021 Akademia Piłkarska UKS SMS mogła się pochwalić złotą gwiazdką w programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz jest wśród osiemnastu szkółek, które w województwie łódzkim mają gwiazdkę srebrną. Najmłodszą drużynę chłopców prowadzi Marcin Perliński. Trzon tego zespołu tworzą zawodnicy urodzeni w roku 2016, a kadrę uzupełnia rocznik 2017. W tym samym wieku są też najmłodsze dziewczynki trenujące w UKS SMS. Te ostatnie mają się na kim wzorować, gdyż seniorki tego klubu to aktualne mistrzynie Polski. Z najmłodszymi koleżankami złotych medalistek poprzednich rozgrywek ekstraligi pracuje Anna Kaźmierczak.

AKS SMS

Od tego sezonu na młode piłkarki czekają również w AKS SMS. To drugi klub z Milionowej, który również legitymuje się aktualnie srebrną gwiazdką Certyfikacji PZPN. Drogę do złotej zamykał do tej pory brak drużyn żeńskich. Ta przeszkoda została już jednak usunięta. Czarne Pantery prowadzą ciągły nabór do trzech grup szkoleniowych: U-7, U-10 i U-13. W najmłodszej pod okiem Adriana Sokołowskiego trenują dziewczęta z roczników 2018, 2017 i 2016. Radosław Wasiak w AKS SMS prowadzi natomiast zajęcia z najmłodszą drużyną chłopców (rocznik 2017).

W kolejnym cyklu Programu Certyfikacji PZPN oba kluby Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego będą się starały o uzyskanie złotej gwiazdki.

ZOBACZ TAKŻE