Piłkarki UKS SMS Łódź wracają do gry. Na początek wyjazd do Tczewa [ZDJĘCIA]

Od wyjazdowego spotkania z Pogonią Tczew piłkarki UKS SMS Łódź rozpoczną nowy sezon w Orlen Ekstralidze. Inauguracyjne spotkanie rozpocznie się w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 16:00.

UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
5 zdjęć
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

W poprzednich rozgrywkach drużyna prowadzona przez trenera Marka Chojnackiego zajęła trzecie miejsce, a sezon zakończyła zdobyciem Orlen Pucharu Polski. W przerwie letniej doszło jednak do wielu zmian kadrowych, więc obecnie trudno ocenić możliwości przebudowanej drużyny. Z Łodzią pożegnały się: Oliwia Szperkowska, Anna Rędzia, Gabriella Cuevas, Katarzyna Konat, Klaudia Jedlińska, Yurina Enjo i Dominika Kopińska. Ich miejsce w ligowej kadrze zajęły: Monika Sowalska, Patrycja Balcerzak, Milena Kowalska, Aleksandra Stasiak i Karolina Majda, które z nową drużyną poznawały się m.in. podczas zgrupowania w Kleszczowie i w trakcie gier kontrolnych.

Seria sparingów

Te ostatnie łodzianki zaczęły od starcia z GKS Katowice. W konfrontacji z mistrzyniami Polski UKS SMS dwa razy trafiał w słupek i raz w poprzeczkę, ale gola nie zdobył. Rywalki trzy razy trafiły do siatki i zwyciężyły 3:0. W kolejnym meczu łodzianki były już skuteczniejsze. Po dwóch golach Majdy oraz bramkach zdobytych przez Paulinę Filipczak, Natalię Rohn i Dominikę Gąsieniec pokonały Śląsk Wrocław 5:2. Kolejny sparing rozegrały z Czarnymi Sosnowiec. Tym razem w głównej roli wystąpiła Filipczak, która najpierw trafiła w słupek, a później wpisała się na listę strzelczyń, zapewniając swojej drużynie wygraną 1:0. Zwycięstwem zakończyła się również konfrontacja ze Stomilanką Olsztyn. Po trafieniach Stasiak, Rohn i Majdy UKS SMS wygrał ten mecz 3:2. Serię gier kontrolnych brązowe medalistki poprzednich rozgrywek zakończyły 12 sierpnia spotkaniem z AZS UJ Kraków, wygranym 2:0.

ZOBACZ TAKŻE