PILNE: nauka zdalna od 27 stycznia. Klasy I-IV nadal stacjonarnie

Od najbliższego czwartku (27 stycznia) uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną.

fot. ENVATO ELEMENTS
Uczniowie przechodzą w tryb nauki zdalnej od czwartku (27 stycznia)

- Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Jutro będzie podpisane rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział na konferencji we wtorkowe popołudnie przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Od czwartku (27 stycznia) szkoły przechodzą w tryb nauki zdalnej. Obostrzenia dotyczyć będą uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzieci z klas I-IV będą kontynuowały naukę stacjonarną.

W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą na naukę zdalną.

W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy. Będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu.

Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą  przypadków zachorowań na koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE