Piotrkowska Point w nowej odsłonie. Ma sie odróżniać od Golden Tower [WIZUALIZACJE]

W sieci zaprezentowany został nowy projekt Piotrkowska Point, 72-metrowego budynku, który przy ul. Piotrkowskiej 166/168 zbudować zamierza Grupa Kapitałowa OPG.

Piotrkowska Point
Tak wygląda Piotrkowska Point po liftingu, mat. Design Lab Group
6 zdjęć
Piotrkowska Point
Piotrkowska Point
Piotrkowska Point
Piotrkowska Point
Piotrkowska Point
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Budynek został przeprojektowany po tym, jak zastrzeżenia do jego proponowanego wyglądu zgłosił łódzki deweloper Piotr Misztal, który wraz ze wspólnikiem Andrzejem Jankowskim, przystępuje do budowy Golden Tower, luksusowego apartamentowca o podobnej wysokości, który ma stanąć przy ul. Piotrkowskiej 154 (przy skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego).

Zbyt podobny do Golden Tower

Zdaniem biznesmena projekty obu wieżowców – autorstwa tego samego studnia architektonicznego Design Lab Group – były rażąco do siebie podobne, co miało szkodzić idei wyjątkowości jego przedsięwzięcia. Zarysował się konflikt, któremu zażegnały dopiero osobiste negocjacje stron. Po rozmowach inwestorów Golden Tower z Michałem Stysiem, prezesem Grupy Kapitałowej OPG, ustalono, że projekt Piotrkowska Point zostanie zmieniony tak, by nie przypominał Golden Tower. Efekt ten Design Lab Studio osiągnęło poprzez usunięcie obłości bryły projektowanego budynku i nadaniu im surowszego charakteru. Płaszczyzny elewacji tworzą pofalowane ściany łączące się ze sobą niczym ścianki sąsiadujących ze sobą ośmiokątów. Zniknęły charakterystyczne zaokrąglenia bryły całego gmachu. Z opublikowanych w sieci wizualizacji widać, że przeprojektowane zostały także okna oraz parter.

O zdanie na temat nowej odsłony Piotrkowska Point zapytaliśmy Piotra Misztala.

– Nie budzi moich zastrzeżeń – skwitował biznesmen. – Będzie przy Piotrkowskiej większa różnorodność.

Piotrkowska Point czeka na akceptację

Projekt Piotrkowska Point 2 został przedłożony do akceptacji służbom konserwatorskim (inwestycja jest planowana na obszarze chronionym). Gdy zostanie zaaprobowany, Grupa Kapitałowa OPG działając na podstawie specustawy „lex deweloper” wystąpi o akceptację inwestycji do  Rady Miejskiej w Łodzi (wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej.

ZOBACZ TAKŻE