Wandale zdewastowali klatkę kamienicy przy ul. Gdańskiej. Straty to ponad 100 tys zł! [ZDJĘCIA]

Wandale zdewastowali klatkę kamienicy przy ul. Gdańskiej. Naprawa zniszczeń pochłonie ogromne pieniądze, tymczasem niedawno budynek... wyremontowano.

Gdanska kamienica
Wandale zniszczyli kamienicę przy ul. Gdańskiej
10 zdjęć
Gdanska kamienica
Gdanska kamienica
Gdanska kamienica
Gdanska kamienica
Gdanska kamienica
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

- Skala zniszczeń w budynku oddanym do użytkowania w 2021 roku jest bardzo duża. Incydent został zgłoszony do właściwych służb.  Szacujemy, że koszt naprawy zniszczeń może wynieść ponad 100 tys. złotych, ale czekamy na ostateczne oszacowanie skali dewastacji  - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Dawny dom robotników z fabryki Poznańskiego przy ulicy Gdańskiej 1 to jeden z najbardziej prestiżowych adresów na mapie Łodzi. Pochodząca z 1894 roku kamienica leżąca w sąsiedztwie takich obiektów jak Manufaktura, czy hotel PURO w 2021 odzyskała swój dawny blask. Nieruchomość składa się z dwóch kamienic – trzykondygnacyjnego budynku frontowego zbudowanego przed rokiem 1894 z użytkowym poddaszem, wpisanego do gminnej ewidencji zabytków oraz dwukondygnacyjnej oficyny. Całość wchodzi w skład zespołu dawnych domów robotniczych Izraela Poznańskiego dzieląc z nimi wewnętrzny dziedziniec.

W kamienicy powstało 12 mieszkań komunalnych oraz 4 mieszkania chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej. Na podwórzu zagospodarowana została sąsiedzka przestrzeń z zielonym skwerem.

ZOBACZ TAKŻE