43 mln zł na budowę i modernizację wodociągów i kanalizacji w Łodzi. ŁSI podlicza 2022 r.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna podsumowała rok 2022, w którym zrealizowała inwestycje związane z budową bądź modernizacją blisko 9,5 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej za 43 mln zł.

43 mln zł na budowę i modernizację wodociągów i kanalizacji w Łodzi. ŁSI podlicza 2022 r. – Kosodrzewiny
10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Nowa kanalizacja sanitarna powstała na ul. Łąkowej (od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do ul. A. Struga), ul. Listopadowej (od ul. Brzezińskiej do pos. 67), ul. Tadeusza (od ul. Listopadowej do pos. 26), ul. Krzeptowskiego, ul. Przybyszewskiego (w rejonie połączenia z al. Książąt Polskich). Zrealizowano też kompleksową budowę sieci kanalizacyjnej na osiedlu Mileszki – w ul. Kosodrzewiny (od ul. Taborowej do ul. Frezjowej), ul. Frezjowej (od ul. Kosodrzewiny do ul. Pomorskiej) – oraz na osiedlu Helenówek w ulicach: Kosodrzewiny (od ul. Taborowej do ul. Frezjowej), Frezjowej (od ul. Kosodrzewiny do ul. Pomorskiej), Cyprysowej, Mirabelki, Brzoskwiniowej (od ul. Zgierskiej do pos. 26), Łozowej i Jabłoniowej.

Modernizacja wodociągów w kilkunastu ulicach w Łodzi

W 2022 r. ŁSI zmodernizowała też sieć wodociągową na kilkunastu łódzkich ulicach. Nowy odcinek wodociągu powstał m.in. na ul. Edwarda (od ul. Lawinowej do ul. Pomorskiej), a wyremontowany został wodociąg na ul. Irysowej na Marysinie.

Trwa jeszcze realizacja kilkunastu zadań, które zapoczątkowano w 2022 r. To m.in. budowa nowej stacji uzdatniania wody przy ul. Granicznej, modernizacje odcinków wodociągów na ulicach 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, Pogonowskiego, Wioślarskiej, Zana i Leczniczej oraz II etap budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu Łagiewniki czy osiedlu Pabianka.

ZOBACZ TAKŻE