Remont placu Reymonta dobiega końca! Przybyło zieleni i ławek. Powstała ścieżka edukacyjna!

Więcej zieleni, mała architektura i ścieżka edukacyjna. Plac Reymonta zmienia się w przestrzeń bardziej przyjazną dla mieszkańców i zwierząt żyjących w mieście.

Remont placu Reymonta dobiega końca! Przybyło zieleni i ławek. Powstała ścieżka edukacujna!
6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

W ramach inwestycji plac został wzbogacony o dodatkową zieleń w postaci bylin, traw ozdobnych, krzewów oraz łąki kwietnej. Dosadzone zostały także nowe drzewa. Wszystkie te rośliny znacząco zwiększą pojemność retencyjną zieleni czy też jej zdolność przechwytywania zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki temu miejsce stanie się bardziej zaciszne, a same rośliny będą także wspierały owady zapylające – trzmiele, pszczoły, motyle oraz ptaki i małe zwierzęta żyjące w naszym sąsiedztwie.

Na placu Reymonta pojawiła się również mała architektura. Całość dopełni mini ścieżka edukacyjna, która będzie opowiadać o ważnej roli przyrody w życiu człowieka, w kontekście twórczości Reymonta.

Plac Reymonta – rewaloryzacja z biznesem

Obecnie trwają odbiory. W najbliższych dniach będą prowadzone jeszcze drobne prace wykończeniowe w zakresie małej architektury i nasadzeń. Rewaloryzacja przestrzeni na placu Reymonta została przeprowadzona we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w ramach dotacji z programu „Ogrody przyjazne naturze” oraz z łódzkim biznesem.

ZOBACZ TAKŻE