Trwa remont milicyjnego kasyna przy Sienkiewicza. Willa Maurycego Frankela znów zachwyci

Po generalnej odnowie na pierwszym piętrze powstaną biura, a na parterze znajdzie się lokal usługowy, który zostanie przeznaczony na restaurację lub kawiarnię.

Trwa remont milicyjnego kasyna przy Sienkiewicza. Willa Maurycego Frankela znów zachwyci
12 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Willa przechodzi kompleksowy remont. Odnowione i przebudowane zostaną wnętrza, modernizacja nie ominie również elewacji. Konstrukcja budynku zostanie wzmocniona, wymienione zostaną wszystkie instalacje. – Na ukończeniu są prace rozbiórkowe i demontażowe. Wymieniono stropy nad piwnicą oraz stropy drewniane nad parterem. Zakończono również prace przy wymianie konstrukcji ścian wewnątrz budynku. W najbliższych dniach zobaczymy robotników przy stawianiu ścian działowych, rozpoczną się również prace przy wymianie instalacji – zapowiada Mariusz Kociołek, kierownik budowy.

Biura i lokale usługowe w starym kasynie

W odnowionym budynku powstaną cztery funkcjonalne lokale biurowe oraz nowa, atrakcyjna przestrzeń na lokal usługowy. Z zewnątrz przywrócony zostanie jednolity wygląd z zachowaniem charakteru XIX-wiecznej willi.

Wykonawcą remontu jest firma Michał Szymczyk Zakład Ogólnobudowlany, a wartość prac to ponad 6 mln zł. Finał inwestycji planowany jest na IV kwartał 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE