Plac zabaw w parku nad Jasieniem będzie większy! Łodzianie mocno o to zabiegali

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy modernizacji i rozbudowie placu zabaw w parku nad Jasieniem. To inwestycja realizowana w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego, łodzianie zabiegali o ten projekt.

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Istniejący plac zabaw zostanie rozbudowany i doposażony. W strefie zabaw dla młodszych dzieci pojawią się nowoczesne i bezpieczne zabawki, a teren zostanie ogrodzony. Na placu stanie m.in. mały zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, zestaw typu pociąg, domek, pojedyncze i podwójne bujaki oraz dwie piaskownice. 

W strefie zabaw dla dzieci starszych pojawią się m.in. duży zestaw integracyjny z podestem dla dzieci poruszających się na wózkach, trampolina integracyjna, zjazd linowy, podwójny bujak integracyjny dostosowany do wjazdu wózkiem inwalidzkim oraz huśtawka typu bocianie gniazdo. 

Więcej zieleni 

Dodatkowo na terenie placu zabaw pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze i tablice informacyjne. Pod urządzeniami zabawowymi pojawią się nawierzchnie bezpieczne z mat przerostowych oraz piaszczysta nawierzchnia.

Kolorystyka placu zabaw zostanie utrzymana w kolorach drewna, szarości i bordo, dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew i krzewów, również w kolorystyce bordowej. 

Roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, koniec inwestycji planowany jest na maj 2024 r. Wartość inwestycji to blisko 600 tys. zł. 

ZOBACZ TAKŻE