Plan drogowy dla Teofilowa i Złotna. 200 mln złotych na inwestycję w tej części miasta [MAPA]

Łódzki magistrat przedstawił plan poprawy i rozwoju infrastruktury drogowej w północno-zachodniej części miasta – na Teofilowie i Złotnie. Zmodernizowanych zostanie tam 7 km ulic, powstaną też dwie nowe drogi.

Teofilów i Złotno czeka prawdziwa drogowa rewolucja
8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Na Teofilowie i Złotnie w ostatnich latach wyremontowanych zostało już 50 ulic o łącznej długości ponad 30 km. Nie zmniejszyło to jednak trudności komunikacyjnych w tym rejonie, dlatego miasto zaplanowało modernizację kolejnych 7 km ulic i budowę dwóch zupełnie nowych dróg. Gruntownego remontu doczeka się np. ul. Rąbieńska, a przy tym powstanie także nowe przedłużenie ul. Kaczeńcowej wraz z łącznikiem do ul. Traktorowej. To inwestycje wskazane przez łodzian w głosowaniu na wybór zadania, o którego dofinansowanie miasto miało starać się z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie zostało przyznane, przetarg na wykonanie inwestycji zostanie ogłoszony w marcu.

Wcześniej remont Szczecińskiej

Najpierw jednak przebudowana zostanie ul. Szczecińska – od ul. Aleksandrowskiej do Konstantynowa Łódzkiego. Przetarg na wykonanie tego remontu już został rozstrzygnięty, zawarcie umowy z wykonawcą nastąpi jeszcze w styczniu. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma potrwać 36 miesięcy. Docelowo ul. Szczecińska zostanie też połączona z trasą szybkiego ruchu S14, co zagwarantowało porozumienie zawarte niedawno w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy też, że już w tym roku rozpocznie się remont ul. Krakowskiej (od ul. Siewnej do ul. Barskiej).

Koszt kompleksowych modernizacji ulic Szczecińskiej i Rąbieńskiej oraz budowa nowych dróg jest szacowany na prawie 200 mln zł. To największy, kompleksowy projekt drogowy, który ułatwi poruszanie się w północno-zachodniej części Łodzi.

Całkowita przebudowa Szczecińskiej i Rąbieńskiej

Zarówno ul. Szczecińska, jak i ul. Rąbieńska zostaną przebudowane w sposób kompleksowy. Ich nowe jezdnie powstaną wraz z chodnikami, drogami dla rowerzystów, oświetleniem ulicznymi infrastrukturą podziemną. Na skrzyżowaniach kilku ulic powstaną nowe ronda, które cenią sobie kierowcy, a na Teofilowie stały się wręcz swoistym symbolem i zdały egzamin przyczyniając się do usprawnienia ruchu i jego bezpieczeństwa. Tego typu skrzyżowania powstaną między innymi u zbiegu ul. Szczecińskiej z ulicami Rojną i Rąbieńską oraz na ul.  Rąbieńskiej przy ul. Wykowej, przedłużeniu ul. Kaczeńcowej i ul. Traktorowej. 

W ramach dużego projektu remontu ul. Rąbieńskiej przebudowana zostanie również ul. Wykowa, która przestanie być drogowym wąskim gardłem i stanie się wygodnym dojazdem do osiedla.

ZOBACZ TAKŻE