Polish Open Karate WKF 2023. Osiem medali zawodników KS Olimp Łódź

Hala imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej gościła uczestników Polish Open Karate WKF 2023. Wśród zawodników z 26 krajów byli przedstawiciele łódzkiego KS Olimp, którzy spod Klimczoka przywieźli osiem medali.

3 zdjęcia
ZDJĘCIA (3)

Po najcenniejszy sięgnął Erik Rahozenko, który w kumite seniorów wygrał rywalizację w kategorii – 75 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno: Andre Lie (Norwegia) 10:0, Davida Podsklana (Słowacja) 2:1, Oleha Herusa (Ukraina) 5:1 oraz w finale Sebastiaana van Teeffelena (Holandia) 8:2.

W kumite pań srebro (seniorki) i brąz (U-21) w kategorii – 55 kg wywalczyła Ksenia Dronczanka. Seniorskie złoto przegrała po zaciętej i wyrównanej walce ze Szwedką Loren Zarei. W rywalizacji młodzieżowej miejsce na najniższym stopniu podium zajęła wspólnie z koleżanką klubową Zuzanną Dopieralską.

Brązowe medale wywalczyli też: Domink Dziuda (– 67 kg U-21), Kamil Milski (– 60 kg U-21) oraz kadetka Nikola Szuba (– 54 kg) i Maja Woźniak (+ 52 kg U-14).

– Dla wielu reprezentacji był to turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata i Europy, więc o medale było bardzo trudno. Nasi młodzieżowcy i seniorzy jednak nie zawiedli. Cieszy też bardzo dobra postawa młodszych zawodników, z Nikolą i Mają na czele – podsumował trener Maciej Gawłowski.

Osiem medali dało ekipie KS Olimp 25. miejsce w klasyfikacji klubowej (na 130 drużyn). Zestawienie narodowe wygrała Ukraina (28 złotych, 23 srebrne i 27 brązowych medali) przed Słowacją (17, 17, 33) i Polską (14, 16, 39).