Półkolonie 2024 w EC1 Łódź. Mądra rozrywka i świetna zabawa [PROGRAM]

Czas zaplanować wakacje! Na półkolonie w samym sercu Łodzi zapraszają instytucje EC1 Łódź, które gwarantują mądrą rozrywkę i mnóstwo wrażeń. Są jeszcze wolne miejsca i nadal można zapisywać się na zajęcia. 

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź
W ramach półkolonii w EC1 Łódź uczestnicy odwiedzą także Ulicę Żywiołów

Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

„Energia wiedzy” to temat przewodni półkolonii organizowanych przez Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź. W czasie tygodniowych turnusów najmłodsi wcielą się w rolę szalonych naukowców. Będą prowadzić skomplikowane eksperymenty, a w czasie badań laboratoryjnych zgłębią tajniki fizyki, biologii i chemii. Zwiedzą też wszystkie zakamarki Centrum i wybiorą się na Ulicę Żywiołów. Przed nimi również naukowe pokazy i projekcje, m.in. w Planetarium EC1 Łódź. 

Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi

W Narodowym Centrum Kultury Filmowej dzieci przeniosą się do magicznego świata kinematografii. Podczas półkolonii „Energia filmu” przede wszystkim dowiedzą się, jak poszczególne ujęcia trafiają na srebrny ekran. Poznają też sekrety charakteryzacji filmowej, a nawet same na chwilę zmienią się w aktorów występujących przed obiektywem kamery. W programie znalazły się też wizyta w kinie i zwiedzanie wystaw stałych NCKF, gdzie najmłodsi zapoznają się z największymi osiągnięciami polskiej sztuki filmowej. 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zaprasza na półkolonie pod hasłem „Energia wyobraźni”. To będą energetyczne zajęcia, które pozwolą naładować akumulatory na nowy rok szkolny. Najmłodsi trafią do niezwykłej krainy fantastyki, w której z uczestników zajęć zmienią się w artystów. Podczas półkolonii odkryją pokłady własnej kreatywności samodzielnie tworząc komiksy i gry komputerowe. 

Instytucje EC1 Łódź przygotowały ponad 400 miejsc na letnie turnusy. Nadal są wolne miejsca. Szczegóły na stronie ec1lodz.pl. Półkolonie organizują też Aquapark Fala, Miejska Strefa Kultury oraz szkoły i placówki edukacyjne. Więcej informacji można znaleźć na stronie PÓŁKOLONIE MIEJSKIE 2024

ZOBACZ TAKŻE