Polska Liga Curlingu. POS Rybicka na szczycie, POS Telak drugim miejscu

W ekstraligowych rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu bardzo dobrze spisały się łódzkie zespoły Polskiej Organizacji Sportowej. Panie z POS Rybicka okazały się najlepsze w kraju, a męska ekipa POS Telak zakończyła rywalizację na drugiej pozycji.

Curling Łódź.
W ekstraligowych rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu bardzo dobrze spisały się łódzkie zespoły Polskiej Organizacji Sportowej
5 zdjęć
Curling Łódź.
Curling Łódź.
Curling Łódź.
Curling Łódź.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Ostatnią lokatę w najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn zajął natomiast zespół POS Włodarczyk, który w kwietniowym barażu o miejsce w ekstralidze będzie rywalizował z mistrzem 1. PLC. 

Do rozgrywek w Ekstralidze kobiet w sezonie 2022/2023 przystąpiły cztery drużyny. Ekipa POS Rybicka z sześciu spotkań wygrała pięć, a jeden mecz zakończyła remisem. Do podziału punktów doszło w minioną sobotę, w konfrontacji z warszawskim zespołem MCC Lipińska. Do tego starcia Magdalena Włodarczyk, Katarzyna Staszczak, Karolina Startek, Zuzanna Rybicka i Adela Walczak przystępowały mając na koncie trzy wygrane. Rozgrywki rozpoczęły od zwycięstwa 5:4 ze stołecznym MCC Schröder, a później pokonały krakowski KKC Wróbel 6:3 i MCC Lipińska 6:4. Rewanż z tym ostatnim zespołem zakończył się remisem 4:4. Były to pierwsze i, jak się później okazało, ostatnie punkty stracone przez łodzianki w całych rozgrywkach. Drugi mecz z KKC Wróbel zawodniczki POS ponownie wygrały 6:3, a sezon zakończyły niedzielnym zwycięstwem 7:6 z MCC Schröder.

Panowie o krok od złota

Taka sama różnica punktowa była również między pierwszym i drugim zespołem Ekstraligi Mężczyzn, w której o końcowy sukces walczyło pięć drużyn. W tej stawce były dwie łódzkie ekipy: POS Telak (Jan Karolewski, Michael Żółtowski, Jeremi Telak, Bartosz Dzikowski) i POS Włodarczyk (Maksym Grzelka, Patryk Paradowski, Aleksander Grzelka, Paweł Włodarczyk, Andrzej Augustyniak). Zdecydowanie lepiej wiodło się tej pierwszej, która do końca walczyła o końcowy sukces, a szansę na zwycięstwo w rozgrywkach pogrzebała w swoim ostatnim meczu. Łódzka ekipa uległa w nim 3:7 warszawskiej drużynie MCC Stych. Ta ostatnia rozpoczęła sezon od porażki 1:5 z reprezentującą Politechnikę Śląską ekipą AZS Hertman. W drugim spotkaniu uległa natomiast 3:5 zawodnikom POS Telak. Okazało się jednak, że dla stołecznej ekipy był to falstart, po którym nastąpiła znakomita seria kolejnych sukcesów. W sześciu następnych meczach gracze MCC Stych zanotowali komplet zwycięstw i z dorobkiem 18 pkt zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu. Pięć oczek mniej zebrali curlerzy z Łodzi i Śląska. Obie drużyny miały po trzynaście punktów oraz remis w bezpośrednich starciach, więc o wyższej pozycji przesądził wynik Draw Shot Challenge.

Włodarczyk powalczy w barażach

Na czwartej pozycji rywalizację ukończyła ekipa KSW Herman, a na piątym – POS Włodarczyk. Te zespoły na początku kwietnia zagrają w barażach o miejsce w męskiej ekstralidze. Rywalami będą odpowiednio druga i pierwsza drużyna 1. PLC, czyli KKC Kawecki i TKC Jakubowski. Ciekawostką jest fakt, że zespół POS Włodarczyk w minionych rozgrywkach miał korzystniejszy bilans w bezpośrednich starciach z wyżej notowanym lokalnym rywalem. Pierwszą konfrontację z POS Telak późniejszy outsider wygrał 5:3, a druga zakończyła się remisem 5:5. 

W bieżącym sezonie będzie się jeszcze toczyła rywalizacja w Polskiej Lidze Curlingu Par Mieszanych. Duety rywalizować będą w dniach 11–12 marca oraz 15–16 kwietnia w hali Curling Łódź przy ulicy Śnieżnej 10.

Tabele

Końcowa klasyfikacja Ekstraligi Kobiet:

  1. POS Rybicka – 16 pkt
  2. MCC Lipińska – 11 pkt
  3. KKC Wróbel – 6 pkt
  4. MCC Schröder – 3 pkt

Końcowa klasyfikacja Ekstraligi Mężczyzn:

  1. MCC Stych – 18 pkt
  2. POS Telak – 13 pkt
  3. AZS Hertman – 13 pkt
  4. KSW Herman – 9 pkt
  5. POS Włodarczyk – 7 pkt

ZOBACZ TAKŻE