Franciszkańska, Rzgowska i inne. Jak mają wyglądać po remoncie? Zdecyduj!

Miasto rozpoczyna cykl spotkań, podczas których magistrat będzie rozmawiał z mieszkańcami o ulicach planowanych do remontu. Można zgłaszać swoje uwagi i propozycje w każdym aspekcie inwestycji.

Franciszkańska, Rzgowska i inne. Jak mają wyglądać po remoncie? Zdecyduj!
Miasto rozpoczyna cykl spotkań, podczas których będzie rozmawiał z mieszkańcami o ulicach planowanych do remontu, fot. ŁÓDŹ.PL

Łódź przygotowuje pulę kolejnych ulic do remontu. Znajdują się w niej te drogi, po których jeżdżą tramwaje komunikacji miejskiej. Po raz pierwszy, w bardzo wczesnym etapie przygotowania projektów, do współpracy zostali zaproszeni mieszkańcy. Ich uwagi, wnioski i propozycje będą przyjmowane przed przygotowaniem projektu.

Poznaliśmy właśnie harmonogram spotkań ws. kolejnych ulic na liście. – Zaczynamy od ul. Franciszkańskiej, potem poruszymy temat ul. Rzgowskiej, która zostanie przebudowana od Białego Kościoła do Kurczaków. Porozmawiamy też z pewnością o tramwaju do Instytutu Matki Polki, przywróceniu ruchu tramwajowego na ul. Warszawskiej oraz Aleksandrowskiej od dworca Żabieniec aż do krańcówki przy Szczecińskiej. Chcemy zasięgnąć opinii mieszkańców także ws. ul. Srebrzyńskiej, później całego torowiska w ciągu ulic Zielona-Legionów-Konstantynowska aż do Zdrowia i na koniec linii Politechniki-Żeromskiego od ronda Lotników aż do końca torowiska przy skrzyżowaniu Kopernika/Żeromskiego – wylicza Maciej Sobieraj, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Na podstawie wyników konsultacji zostaną opracowane wymagania dla wykonawcy PFU. 

Harmonogram spotkań:

ul. Srebrzyńska

23.02 (czwartek), godz. 17:00, SP 91, ul. Kasprzaka 45

ul. Zielona, Legionów i Konstantynowska

27.02 (poniedziałek), godz. 17:00, I LO w Łodzi, ul. Więckowskiego 41

 al. Politechniki i ul. Żeromskiego

2.03 (czwartek), godz. 17:00, ZSTI, al. Politechniki 37

ZOBACZ TAKŻE