Pracownicy MPO Łódź uratowali kociaki. Teraz łączą siły z Fundacją Kocia Mama

Zwierzęta nie są odpadami – to żywe istoty. MPO Łódź i Fundacja Kocia Mama rozpoczynają nową kampanię społeczną.

śmieciarka
Pracownicy MPO Łódź uratowali kociaki. Teraz łączą siły z Fundacją Kocia Mama
6 zdjęć
śmieciarka
śmieciarka
śmieciarka
śmieciarka
śmieciarka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Na burtach śmieciarek łódzkiego MPO pojawiły się nowe grafiki. Nawiązują one do wzruszającej historii, jaka niedawno rozegrała się w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pracownicy spółki natknęli się wówczas na porzucone, kilkudniowe kociaki. Od teraz zdjęcia odnalezionych zwierząt zdobić będą pojazdy MPO Łódź.

Kociaki, które otrzymały imiona Zwiastun i Nadzieja, trafiły pod opiekę Fundacji Kocia Mama. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, maluchy mają szansę na nowe, lepsze życie. Mogą również poszczycić się sławą, bowiem stały się twarzami nowej kampanii "Nie wyrzucaj nas do śmieci".

Pracownicy MPO uratowali kociaki

- W ostatnim czasie mieliśmy sytuację, gdy pracownicy segregujący gabaryty w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych uratowali dwa nowonarodzone kociaki. Zwierzaki to nie śmieci. Jest wiele instytucji w naszych miastach czy gminach, które zaopiekują się nimi. Nowe grafiki na burtach śmieciarek, które dzisiaj prezentujemy, mają zachęcić społeczeństwo do refleksji nad tym, jak każdy z nas może przyczynić się do zmiany losu bezdomnych zwierząt - powiedział prezes MPO-Łódź Jan Zbroński.

- Kocięta były bardzo małe i to wspaniałe, że społeczność MPO Łódź zaopiekowała się nimi. Daliśmy im na imiona Nadzieja i Zwiastun, bo mamy nadzieję, że taka sytuacja już się nigdy nie powtórzy, a zwiastować będą narodziny zwierzaków. Fundacja Kocia Mama zawsze chętnie przyjmiemy kocię życie. W ubiegłym roku uratowaliśmy ich 30. To ogromne wyzwanie, ale dzięki temu, że prowadzimy szeroko rozwinięty wolontariat, możemy to robić. Zachęcam, by nie odwracać głowy, tylko kontaktować się z nami - powiedziała, prezes Fundacji Kocia Mama Iza Milińska.

ZOBACZ TAKŻE