Program „Studia i Sport" Uniwersytetu Łódzkiego zachęca młodych sportowców do studiowania. Co im daje?

Miasto Łódź będzie wspierać Uniwersytet Łódzki i AZS Łódź w promocji uczelnianego programu Studia i Sport. Jest on adresowany do młodych sportowców, chcących kontynuować swoją karierę i jednocześnie podjąć interesujące ich studia.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Uniwersytet Łódzki zainaugurował program „Studia i Sport" w roku akademickim 2022/2023. W tej chwili działa w nim około trzydzieścioro sportowców z kilkunastu dyscyplin sportowych. Mogą oni liczyć, m.in. na darmowy akademik, stypendia studenckie, indywidualną organizację studiów i dodatkowe fundusze od AZS. Dzięki wsparciu władz Łodzi liczba uczestników programu ma się zwiększyć, a sportowy wizerunek miasta ma się wzmocnić.  

– Chcemy budować silny fundament sportowy na Uniwersytecie Łódzkim. Program „Studia i Sport" na UŁ to nowy rozdział tej misji, dający młodym ludziom narzędzia do tego, aby jednocześnie komfortowo studiowali i kontynuowali swoją sportową karierę. Strategia rozwoju UŁ na lata 2021-2030 zakłada podnoszenie rozpoznawalności naszej marki, a sport jest jednym z najlepszych jej ambasadorów. Trzymam niezmiennie kciuki za sukcesy naszych sportowców – powiedziała rektor UŁ prof. Elżbieta Żądzińska.  

Kto może dołączyć do programu?

O dołączenie do programu „Studia i Sport" na UŁ mogą wnioskować młodzi sportowcy, których klasę mistrzowską potwierdzają związki sportowe w Polsce lub za granicą oraz osoby biorące udział w największych imprezach sportowych (Olimpiada, Uniwersjada, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy). 

ZOBACZ TAKŻE