Projekt NEEST. Blisko 200 mieszkańców Radiostacji wzięło udział w ankiecie [SZCZEGÓŁY]

Blisko 200 mieszkańców kwartału na Radiostacji (okolice ul. Zelwerowicza) zostało przepytanych przez profesjonalnych ankieterów. Mieszkańców pytano o to, czy są zadowoleni ze swojej najbliższej okolicy oraz ze swoich mieszkań i domów.

Radiostacja
Radiostacja

Akcję ankiet przeprowadzono w ramach projektu NEEST, którego celem jest opracowanie metod skutecznej poprawy jakości miejskich kwartałów.

Mieszkańcy byli uprzedzeni o tym, że ankieterzy będą prosić ich o opinie, więc w badaniach wzięła udział spora ich grupa. Z rzeczy pozytywnych - łodzianie mieszkający w najbliższej okolicy ulicy Zelwerowicza uważają, że ich osiedle jest bezpieczne, otocza je sporo zieleni, jest spokojnie, dostępne są w najbliższym otoczeniu sklepy, apteki, punkty usługowe. Zadowoleni są również z połączeń komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy zwrócili jednak uwagę na konieczność remontu chodników oraz tworzenia nowych miejsc parkingowych. Przydałoby się też, ich zdaniem, również więcej ławek na osiedlu oraz nowe place zabaw. Podobnie jest z ociepleniem bloków i odnowieniem klatek schodowych.

Projekt NEEST, który prowadzony jest w 5 polskich miastach (Kraków, Łódź, Rzeszów, Warszawa i Wrocław) ma na celu poprawę jakości wybranych kwartałów, ale w dalszej perspektywie ma zapewnić gotowy system opracowywania takich zmian wspólnie z mieszkańcami. Dzięki temu będzie mógł być stosowany w całej Polsce oraz w innych krajach europejskich.

ZOBACZ TAKŻE