Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon letni, będzie serwował dania stworzone przez ekipę Sushi Kushi. Uwielbiane przez klientów załadowane frytki też tu znajdziemy.

fot. Ramen Shop
Nowa ramenownia przy Piotrkowskiej 217
6 zdjęć
fot. Ramen Shop
fot. Ramen Shop
fot. Ramen Shop
fot. Ramen Shop
fot. Ramen Shop
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Nie da się przejść obok niego obojętnie – zwraca uwagę czarnym jak noc kolorem, a jeszcze bardziej wodzi za nos azjatyckimi zapachami. W środku zobaczymy kucharza, który w kilka minut złoży nasze danie w aromatyczną całość. Sosy tare wymiesza z bulionem, doda specjalny makaron, warzywa, mięso lub wege dodatki. Większa część zup jest na bazie wywaru z kurczaka (wersje wegańskie na mleku sojowym). O intensywności całego dania decyduje tare, nadając zupie główny aromat. Może to być sos sojowy, pasta miso lub mieszanka sezamowo-orzechowa. 

Nie zapominajmy też o drugim popisowym daniu, czyli wypasionych frytkach. Daleko im do zwykłych frytek z keczupem, ponieważ dodane składniki i sosy czynią z nich osobne danie. W pierwszej wersji z mięsem mielonym, ostrą papryczką i majonezem truflowym, a w wege opcji z chrupiącym tofu, fasolką edamame, marynowanymi warzywami i świeżą cebulą dymką. W obu z nich ziemniaki można wymienić na bataty. 

Rameny kosztują 37 zł, a frytki 28 zł. Foodtruck jest zapowiedzią kilku nowych restauracji z japońskimi ramenami.

ZOBACZ TAKŻE