[RE] MAKE Festival - pierwszy w Polsce recyklingowy konkurs filmowy

W Łodzi rusza pierwszy w Polsce recyklingowy konkurs filmowy. Jego uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem stworzenia wideo o konieczności prowadzenia selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Na laureata najlepszego filmu czekają cenne nagrody.

fot. ŁÓDŹ.PL
Rusza pierwszy w Polsce recyklingowy konkurs filmowy
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Konkurs nawiązuje do Czerwonych Pojemników, które pojawiły się na ulicach Łodzi pod koniec lipca. 

W 90 sekund dookoła Łodzi

Główną ideą konkursu jest promowanie szeroko pojętej ekologii, z naciskiem na elektryczne śmieci. – Chcemy zaprosić uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów do stworzenia czegoś wyjątkowego – mówi Paweł Palus z Europejskiej Platformy Recyklingu, która jest współorganizatorem konkursu. – Liczymy na kreatywność, wyobraźnię, pomysłowość wpisaną w kontekst Łodzi. Najlepsze 90 sekund, które nas zaciekawi, rozśmieszy, wzruszy, nauczy, zasmuci, słowem: wywoła emocje i przekona do działania na rzecz ekologii, zwycięży. Wszystkim uczestnikom już teraz bardzo kibicujemy.

Czerwony Pojemnik na Czerwonym Dywanie

W każdym filmie powinien pojawić się Czerwony Pojemnik, który jest „ikoną” projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez Miasto Łódź, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz Europejską Platformę Recyklingu. 

Złota Sowa i smartfon

Jury będzie oceniać artystyczne walory każdego filmu, ale także sposób pokazania samej Łodzi. Zwycięzców poznamy 10 grudnia podczas uroczystego przeglądu filmowego. Wtedy też zostaną wręczone nagrody w postaci statuetki Złotej Sowy i nagród rzeczowych: smartfona, gimballa oraz bonów upominkowych do sklepów sportowych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs trwa do 5 grudnia. Film (dopuszczalne są także formy animowane oraz poklatkowe) powinien mieścić się w przedziale od 30 do 90 sekund. Prace należy zgłaszać na adres: konkurs@odzyskajsrodowisko.pl.

Szczegółowe informacje oraz regulamin [RE] MAKE Festival znajduje się na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko w zakładce „Konkurs”.

ZOBACZ TAKŻE