Rekord w Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Łodzianie złożyli prawie 1200 projektów!

Łodzianie znowu pokazali, na co ich stać! W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego złożyli niemal 1200 projektów. Teraz wszystkie wnioski zostaną dokładnie przeanalizowane. 

Rzeźba jednorożca
Jednorożec to jeden ze zwycięskich projektów BO

Nowy plac zabaw, remont chodnika lub sąsiedzkie wydarzenie? Każdy mieszkaniec Łodzi ma szansę zrealizować swój pomysł, zgłaszając go do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy nie raz udowodnili, że ogranicza ich jedynie wyobraźnia. W ciągu poprzednich jedenastu edycji ŁBO złożyli ponad 10 000 wniosków, a dzięki ich zaangażowaniu miasto zrealizowało niemal 2000 projektów.

Rekordowa liczba projektów

Wkrótce dołączą do nich kolejne. Od 10 maja do 3 czerwca łodzianie mogli znowu zgłaszać swoje propozycje zadań. W tym czasie wpłynęło aż 1187 wniosków – przede wszystkim drogą elektroniczną. To najlepszy wynik z ostatnich pięciu lat! W składaniu projektów przodowali w tym roku mieszkańcy osiedli Bałuty-Centrum oraz Widzew-Wschód, którzy złożyli po 55 wniosków. Na drugim miejscu znalazły się Bałuty-Zachód z 54 pomysłami. Ostatnie miejsce na podium należy do mieszkańców Chojen, którzy zaproponowali 52 projekty. Wpłynęło też 206 wniosków ponadosiedlowych. W tej edycji łodzianie stawiają na sprawdzone kategorie, które już nie raz wygrywały w głosowaniu. Najchętniej zgłaszali zadania „zielone” oraz te związane z poprawą infrastruktury dla kierowców i pieszych. 

Co dalej?

Teraz wszystkie wnioski będą dokładnie analizowane przez jednostki UMŁ. Urzędnicy sprawdzą m.in. czy zadanie może zostać zrealizowane we wskazanej lokalizacji i czy wnioskodawca właściwie oszacował jego wartość. W sierpniu rozpoczną się posiedzenia Komisji Budżetu Obywatelskiego łódzkiej Rady Miejskiej, która wtedy będzie opiniować wnioski. 

Te, które spełnią wszystkie wymagania, zostaną dopuszczone do głosowania, które zaplanowane na październik. Wtedy wszyscy mieszkańcy Łodzi będą mogli zadecydować, które projekty zostaną zrealizowane. Miasto przeznaczy na nie niemal 35 000 000 złotych. Wyniki XII edycji ŁBO poznamy w listopadzie. 

ZOBACZ TAKŻE