Rekordowe półkolonie w Łodzi. Uczestnicy spędzili czas na mnóstwo sposobów! [PODSUMOWANIE]

W te wakacje szkoły i łódzkie instytucje przygotowały dla najmłodszych ponad 15 tys. miejsc! Z miejskiej oferty skorzystać mogło każde dziecko, które chciało spędzić wartościowy czas w gronie rówieśników bez wyjeżdżania z Łodzi.

Dzieci podczas półkolonii
Rekordowe półkolonie w Łodzi

Przez całe wakacje 72 szkoły i inne placówki edukacyjne organizowały zajęcia dla najmłodszych łodzian. Kiedy rodzice i opiekunowie byli w pracy, ich pociechy odpoczywały od ocen i sprawdzianów, nawiązywały nowe znajomości, rozwijały się i zdobywały kolejne doświadczenia. 

W Orientarium Zoo Łódź dzieci przeniosły się do świata zwierząt, gdzie poznały zwyczaje gatunków mieszkających w Łodzi, spotkały się z ich opiekunami i odwiedziły niedostępne na co dzień pomieszczenia. W Aquaparku Fala pod okiem doświadczonych ratowników najmłodsi mogli doskonalić swoją technikę pływania. Uczestnicy półkolonii w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź poznawali tajniki tworzenia komiksów, hodowali pszczoły, a chętni wspólnie świętowali 600. urodziny Łodzi. Podczas półkolonii w Miejskiej Strefie Kultury dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie i przed kamerą, wyreżyserowały własny film, nauczyły się podstaw beatboxu i poznały najwybitniejszych łódzkich twórców.

Już niedługo kolejna edycja miejskich półkolonii. Łódzkie szkoły i instytucje będą organizować zajęcia podczas ferii zimowych, które potrwają od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r.

ZOBACZ TAKŻE