Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi trwa. Z Kartą Łodzianina dostaniesz dodatkowe punkty

Trwa I etap rekrutacji do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2022/2023. Możliwe jest zdobycie dodatkowych punktów, dzięki Karcie Łodzianina. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.

fot. ŁÓDŹ.PL
Zniżki do przedszkoli z Kartą Łodzianina

Pierwszy etap potrwa do piątku, 15 kwietnia do godz. 15:00 (po tym terminie dokumenty nie będą przyjmowane co oznacza, że dziecko nie weźmie udziału w naborze). Aby starać się o miejsce w przedszkolu dla swojego dziecka należy złożyć dokumenty drogą elektroniczną na stronie: lodz.formico.pl. Wypełniony elektronicznie wniosek należy wydrukować i podpisać przez oboje rodziców, następnie zrobić skan/zdjęcie i wysłać wraz z załącznikami.

Dokładna instrukcja oraz wzory oświadczeń składanych przez rodziców są dostępne na stronie rekrutacyjnej.

W tegorocznej rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2016 – 2019, mieszkające na terenie Łodzi. Jak co roku rodzice wybierają 3 placówki uszeregowane według preferencji.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą znane 6 maja, a 20 maja listy przyjętych i nieprzyjętych. II etap rekrutacji rozpoczyna się 1 sierpnia.

Dodatkowe 32 punkty z Kartą Łodzianina

Wśród kryteriów gminnych, w tym roku, pojawiło się nowe – dziecko, którego co najmniej jeden rodzic rozlicza w Łodzi podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT 37) za rok poprzedni otrzyma aż 32 punkty.

Spełnianie tego kryterium można udokumentować okazaniem pierwszej strony zeznania podatkowego lub Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO). Można również okazać aktywną Kartę Łodzianina.

Pracownicy miejskich przedszkoli na podstawie numeru Karty Łodzianina (zarówno plastikowej, jak i aplikacji) mogą sprawdzić, czy karta jest aktywna i na tej podstawie przyznać dodatkowe punkty. Potrzebny jest numer karty jednego z rodziców. Kandydat na przedszkolaka nie musi posiadać swojej karty, ale wyrobienie jej jest proste i ułatwia rodzinne korzystanie z bogatej oferty rabatowej.

ZOBACZ TAKŻE