Remont Legionów i Cmentarnej dobiegł końca! Ulice otwarte dla pieszych i samochodów [ZDJĘCIA]

Remont Legionów i Cmentarnej właśnie się zakończył. Drogowcy w nocy z 16 na 17 czerwca zdemontowali wygrodzenia oraz zastąpili je nowymi znakami drogowymi. Piesi, samochody i rowerzyści mogą bez przeszkód poruszać się nowymi ulicami.

Remont Legionów i Cmentarnej
Remont Legionów i Cmentarnej dobiegł końca!
11 zdjęć
Remont Legionów i Cmentarnej
Remont Legionów i Cmentarnej
Remont Legionów i Cmentarnej
Remont Legionów i Cmentarnej
Remont Legionów i Cmentarnej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Od marca łodzianie mogą już poruszać się po Legionów od pl. Wolności do ul. Gdańskiej. Obecnie ruch został przywrócony na ostatnim 1,5-kilometrowym fragmencie drogi od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego. Kolejnym zakończonym remontem w tamtej okolicy jest ulica Cmentarna od ul. Legionów do ul. Ogrodowej.

Oprócz gładkich jezdni, zobaczymy także nowe chodniki, przystanki MPK Łódź i miejsca parkingowe. Ruch został uspokojony, przybyło nowej zieleni – drzewa, krzewy i inne rośliny, o które dba automatyczny system nawadniania. Przy nowo wyremontowanych ulicach pojawiło się ponad 6 tys. sadzonek. Do dyspozycji łodzian są tam nowe meble miejskie, kosze na śmieci oraz oświetlenie. W ramach inwestycji zmodernizowana została cała infrastruktura podziemna: wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa, elektroenergetyczna i sieci telekomunikacyjne.

Wartość inwestycji to blisko 120 mln zł, a modernizacja została zrealizowana w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Ogrodową, Zachodnią Legionów, Gdańską wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE