Remont ul. Obywatelskiej. Jakie prace zostały jeszcze do wykonania? [ZDJĘCIA]

Po zimowej przerwie na remontowane ulice wracają drogowcy. Prace zostały wznowione m.in. na ul. Obywatelskiej, która cała ma być gotowa do użytku po wakacjach.

fot. ŁÓDŹ.PL
Drogowcy wznowili prace na ul. Obywatelskiej
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przebudowa ul. Obywatelskiej to jeden z największych remontów w Planie dla Osiedli. Trasa łącząca Retkinię z centrum jest remontowana na odcinku od ul. Nowe Sady do al. Waltera-Janke.

Do zimowej przerwy drogowcy ułożyli konstrukcję jezdni północnej i rozpoczęli układanie tam masy bitumicznej, a na jezdni południowej prace konstrukcyjne są zaawansowane w 50 procentach. Nowe chodniki zostały ułożone na 1/3 długości ulicy, a na skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady widać już zarys nowego ronda. Mocno zaawansowane są też prace przy budowie odwodnienia.

- Wykonawca wrócił na plac budowy i prowadzi głównie prace przy elektryce i energetyce. Przygotowuje się także do przebudowy wodociągu, co wymaga przełożenia przyłącza. Żeby te prace mogły wystartować potrzebujemy temperatury na plusie, bo tymczasowy wodociąg jest wrażliwy na mrozy. Będzie też kontynuował prace przy odwodnieniu – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieni się ul. Obywatelska?

W ramach inwestycji powstanie 6 nowych przystanków autobusowych, a po północnej stronie - droga rowerowa. Zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie i mała architektura. Nie zabraknie nasadzeń. Pojawi się 18 nowych drzew, klonów, jesionów i lip oraz 895 mkw. trawników, na których miasto posadzi blisko 1,4 tys. krzewów - suchodrzewów chińskich i pęcherzycy kalinolistnej.

ZOBACZ TAKŻE