Remont ulicy Krakowskiej. Wiemy, kto chce ją przebudować i za ile

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na przebudowę ul. Krakowskiej – od ul. Barskiej do ul. Siewnej. Kiedy rozpocznie się remont?

fot. Paweł Łacheta
Wiemy kto chce przebudować ulicę Krakowską.

Strabag wycenił wykonanie modernizacji na ok. 22, 36 mln zł, a konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania na ok. 26, 8 mln zł. 

Po weryfikacji ofert, jeśli nie będzie żadnych uwag, miasto będzie mogło podpisać umowę z wybranym wykonawcą. Start inwestycji planowany jest jeszcze w 2022 roku.

Krakowska z nową jezdnią, chodnikami i drogą rowerową

Ulica Krakowska zostanie zmodernizowana na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej. Przewidziano budowę ronda przy ul. Siewnej, dodatkowo Łódzka Spółka Infrastrukturalna zmodernizuje fragment wodociągu w ul. Złotno.

W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia, proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, ponadto zostanie wykonane odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Po zachodniej stronie pojawi się droga dla rowerów. Wzdłuż odnowionego odcinka będzie posadzona nowa zieleń, a istniejąca zostanie poddana zabiegom pielęgnacyjnym.

Szczegóły na stronie: zim.lodz.bip-e.pl/zim/zamowienia-publiczne/13291,Przebudowa-ul-Krakowskiej-na-odcinku-od-ul-Barskiej-do-ul-Siewnej-oraz-budowaprz.html

ZOBACZ TAKŻE