Remonty dróg w Łodzi. Ekipy robotników pracują na Maratońskiej [ZDJĘCIA]

W czwartek, 29 lutego, ekipy drogowców spotkamy na ul. Maratońskiej na Smulsku. Naprawiany jest odcinek drogi od ul. Gimnastycznej do Golfowej. Trwa również remont przy dworcu Kaliskim, a miasto szykuje kolejne modernizacje.

7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Dziś rozpoczęły się naprawy na ul. Maratońskiej. Drogowcy wykonują naprawy pomiędzy ul. Gimnastyczną a Golfową. Są to bieżące prace utrzymaniowe, aby tę mocno uczęszczaną ulicę odpowiednio zabezpieczyć i zapewnić bezpieczny przejazd do czasu gruntownej przebudowy, którą miasto szykuje na odcinku od Popiełuszki do S14. Jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki na to zadanie, pierwsze prace przy jej przebudowie mogłyby się rozpocząć nawet w tym roku. Zanim to nastąpi, ubytki zostaną porządnie naprawione, a nie tylko zabezpieczone, jak miało to miejsce w okresie zimowym, gdy niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwalały na remonty cząstkowe.

Trwa również modernizacja Maratońskiej od Waltera-Janke do dworca Kaliskiego, gdzie wykonawca układa krawężniki i wymienna nawierzchnię na zachodniej połowie drogi. Remont tego odcinka zakończy się w kwietniu. 

ZOBACZ TAKŻE