Remonty ulic w Łodzi. Startują prace na Pryncypalnej i 3 maja [SZCZEGÓŁY]

Remonty ulic w Łodzi nie zwalniają tempa. Wkrótce zmodernizowane zostaną kolejne dwie drogi na Górnej. Pryncypalna i 3 maja to prawie 2 km nowych, równych nawierzchni i chodników. Kiedy start prac?

Ulica Pryncypalna przed remontem
Ulica Pryncypalna zostanie wyremontowana

Remont Pryncypalnej

Na ul. Pryncypalnej prace już się rozpoczęły - o kilka metrów przeniesione zostały przystanki MPK Łódź. Inwestycja zaplanowana na odcinku od ul. Bartoszewskiego do ul. Modrzewskiego rozpocznie się od wykonania nowych ław betonowych, czyli nawierzchni przystanków, gdzie zatrzymują się autobusy. Podczas tych prac utrzymany będzie ruch w dwóch kierunkach. Dopiero w kolejnych dniach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę ul. Tuszyńskiej - wykonawca przystąpi wtedy do remontu nawierzchni. Powstaną tu też nowe chodniki i zamontowane zostaną nowe wiaty przystankowe. 

Remont ul. 3 Maja

W czwartek (30 listopada) rozpoczną się prace na ul. 3 Maja. Zanim przebudowana zostanie droga, Zakład Wodociągów i Kanalizacji wymieni wodociąg, a same prace przy nawierzchni przeprowadzone zostaną na wiosnę. Roboty będą podzielone na etapy - w pierwszej kolejności utrudnienia pojawią się między ul. Świetlicową a ul. Morską. Objazd, również dla autobusów linii 63, poprowadzony będzie ul. Ruchliwą. Aby umożliwić kierowcom powrót na ul. 3 Maja, jednokierunkowa stanie się ul. Stylowa. Również jednokierunkowa, ale w stronę ul. Ruchliwej, będzie ul. Morska.

Ostatnim etapem inwestycji będzie przebudowa ul. Pryncypalnej, na odcinku od ul. Bartoszewskiego
do ul. 3 Maja. Tu start prac uzależniony jest od pogody i realizacji pozostałych prac na tym terenie. 

ZOBACZ TAKŻE