Trasa Górna już gotowa! Parada klasycznych aut i inne atrakcje na dniu otwartym [ZDJĘCIA]

Koniec ważnej inwestycji w mieście. Nową trasą pojedziemy już od najbliższego wtorku, 28 listopada.

Trasa Górna otwarcie
Trasa Górna już gotowa! fot. LODZ.PL
56 zdjęć
Trasa Górna otwarcie
Trasa Górna otwarcie
Trasa Górna otwarcie
Trasa Górna otwarcie
Trasa Górna otwarcie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (56)

Zdjęcia z dnia otwartego Trasy Górna znajdziesz w galerii powyżej. Kliknij jedną z miniaturek!

Budowa Trasy Górna to ważna inwestycja, dzięki której dojedziemy do autostrady znad Bałtyku w Tatry. Wykonawca prowadzi ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Nowa Trasa Górna połączyła skrzyżowanie ulic Rzgowskiej i Bartoszewskiego z węzłem na A1. Efektem tej modernizacji jest 5 km nowej, bezpiecznej jezdni. Trasa ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Nośność nowej drogi przewiduje obciążenia podobne do standardów autostrad i dróg ekspresowych.

Trasa Górna ułatwi życie

Nowa droga ułatwi kierowcom dotarcie z południowych dzielnic naszego miasta do węzła Łódź Górna na autostradzie A1. Odcinek, który zaczyna się od ul. Rzgowskiej, prowadzi do granic miasta przy ul. św. Rafała Kalinowskiego i dalej przez gminę Brójce do autostrady A1.

Miasto Łódź wybudowało 5 km nowej trasy, natomiast gmina Brójce – 2 km. 

W rejonie skrzyżowań z ulicami Nowe Górki, Bronisin, Brójecką i św. Rafała Kalinowskiego powstały ronda. Nowe są również chodniki i droga dla rowerów. Wzdłuż trasy posadzonych zostało w sumie 300 drzew i ponad 22 tys. krzewów. Znajdziemy tutaj m.in. dąb szypułkowy, klon pospolity, sosnę górską czy platana klonolistnego. Wśród krzewów są głównie berberysy, róże, jałowce i sosna kosodrzewina, nie zabraknie też 6 tys. bylin i traw ozdobnych. 

Wartość inwestycji to ponad 123 mln zł.


Projekt pn. "Budowa dojazdu do węzła na autostradzie A1 – budowa III Etapu Trasy Górna" zrealizowany na mocy uchwały Nr 1/22 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 5 stycznia 2022 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE