Rewitalizacja. Księży Młyn na ostatniej prostej. Gdzie trwają jeszcze prace? [ZDJĘCIA]

Dobiega końca największa i najważniejsza łódzka rewitalizacja. Chodzi oczywiście o zabytkowe, unikatowe w skali świata osiedle przemysłowo-mieszkaniowe Księży Młyn, zbudowane przez rodzinę Scheiblerów.

remont budynku
Rewitalizacja Księżego Młyna dobiega końca, fot. Stef Brajter
10 zdjęć
remont budynku
remont budynku
remont budynku
remont budynku
remont budynku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Rewitalizacja na Księżym Młynie jest kompleksowa i obejmuje każdy element. Famuły są odnawiane od piwnic aż po dachy – wzmacniane są konstrukcje budynków, zmieniają się wnętrza, pięknieją podwórza. Do końca 2023 r. zabytkowe osiedle ma zostać zmodernizowane w całości. Prace trwają jeszcze w budynkach przy ul. Fabrycznej 19 i 19A, ul. Przędzalnianej 53, 55, 65 i 59 oraz ul. Księży Młyn 7 i 11.

– W famule pod numerem Księży Młyn 7 zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe i jeszcze w wakacje budynek będzie gotowy. Natomiast pod numerem 11 budowa przekroczyła półmetek. Robotnicy pracują zarówno we wnętrzach kamienicy, jak i przy odnowie elewacji – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wartość wszystkich inwestycji na Księżym Młynie to ponad 100 mln zł.


Projekt pn. "Szlakiem Architektury Włókienniczej. Rewitalizacja Księżego Młyna. Etap II" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/20 zawartej w dniu 26 maja 2021 roku.
Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE