Rewolucja kadrowa w Orle! Jak żużlowcy z Łodzi pojadą w nowym sezonie?

W mocno zmienionym składzie zespół H.Skrzydlewski Orzeł rozpocznie w roku 2023 nowy sezon w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Po roszadach kadrowych do walki o punkty łódzką ekipę poprowadzi Marek Cieślak.

Orzeł Łódź
Rewolucja kadrowa w Orle! Jak żużlowcy z Łodzi pojadą w nowym sezonie?, fot. Orzeł Łódź
4 zdjęcia
Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Doświadczony szkoleniowiec prowadził w przeszłości m.in. Włókniarza Częstochowa, Atlas Wrocław, Falubaz Zielona Góra, Unię Tarnów oraz reprezentację Polski, a w swoim dorobku trenerskim ma nie tylko kilka tytułów drużynowego mistrza Polski, ale też zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Drużynowego Pucharu Świata. Jako trener pracował ostatnio w pierwszoligowym ROW Rybnik (2021 r.), a później skupił się na pracy telewizyjnego eksperta oraz konsultanta w drugoligowej Unii Tarnów. W Orle zastąpił Michała Widerę, pod wodzą którego łódzka drużyna w minionym sezonie dotarła do półfinału eWinner 1. Ligi Żużlowej. Asystentem Cieślaka został Piotr Świderski, a za przygotowanie fizyczne zawodników będzie odpowiadał Michał Płachciński.

Rewolucja kadrowa

Pod wodzą Cieślaka nie będą pracowali: Marcin Nowak, Norbert Kościuch, Michał Gruchalski, Nikodem Bartoch, Luke Becker i Brady Kurtz, którzy po zakończeniu minionych rozgrywek zmienili pracodawcę. – Jedni mieli zamiar zostać, ale nie byliśmy zainteresowani kontynuacją współpracy. Inni stwierdzili, że chcą iść do klubu, który ma progres, a sami w bieżącym sezonie jeździli słabiej niż w poprzednim. Każdy ma jednak prawo wyboru. Jest zasada, że z niewolnika nigdy nie będzie dobrego pracownika. Trener przygotował nową kadrę, która ma walczyć, a jaki będzie wynik, czas pokaże. Najważniejsze, żebyśmy robili widowiska i żeby stadion się zapełniał – powiedział honorowy prezes klubu, Witold Skrzydlewski.

Nowa kadra

W sezonie 2023 łódzką drużynę w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej będą reprezentowali: Tomasz Gapiński, Jakub Jamróg, Mateusz Tonder (U-24), Fin Timo Lahti, Brytyjczyk Tom Brennan (U-23), Duńczyk Niels Kristian Iversen oraz juniorzy: Aleksander Grygolec, Jakub Sroka i Mateusz Dul.

– Czeka nas ciekawy sezon, w którym chcemy jechać jak najlepiej, żeby być w czołowej czwórce i dać kibicom radość z oglądania zawodów. Drużyny są mocne, ale my też nie jesteśmy słabi. Zrobimy wszystko, żeby Orzeł fruwał wysoko. Na dzień dobry zanosiło się, że będziemy mieli problem, bo po zakończeniu minionego sezonu z zespołu odeszło trzy czwarte zawodników. Okazało się jednak, że w szybkim tempie złożyliśmy nową ekipę, w której z poprzedniego składu oprócz Iversena zostali tylko juniorzy. W mojej ocenie drużyna jest fajna, a z wieloma zawodnikami miałem przyjemność wcześniej pracować i wiem, na co ich stać. Z naszych seniorów tylko jeden nie był w przeszłości moim zawodnikiem. Jeździł u mnie również Piotrek Świderski. Mamy więc jakąś wspólną historię oraz pełne zaufanie do siebie. Nasz podstawowy skład musi teraz dostać szansę jazdy przynajmniej w kilku meczach z rzędu. Jeśli jednak któryś z zawodników regularnie by cieniował, to mamy też dwóch w zapasie na tzw. kontraktach warszawskich. Podpisali je Pontus Aspgren i Nick Skorja. Będziemy się teraz wnikliwie przyglądać tym żużlowcom. Dobrze, że obaj są obcokrajowcami, gdyż w kryzysowej sytuacji będą mogli zastąpić zarówno Polaka, jak i zawodnika zagranicznego – podsumował Cieślak. 

Zdaniem Skrzydlewskiego przy dobrej dyspozycji Szwed i Słoweniec mają szansę wskoczyć do ligowego składu łódzkiej ekipy. – Kontrakt warszawski sprawia, że obaj w każdej chwili mogą u nas wystartować. Wcześniej musimy jednak zawrzeć z nimi kontrakty finansowe, gdyż aktualnie kosztują nas zero złotych. Jak przyjadą na treningi i okażą się wartościowymi zawodnikami, a trener uzna, że będą potrzebni drużynie, to podpiszemy kontrakty finansowe – wyjaśnił Skrzydlewski.

Karnety

Za pośrednictwem strony biletynazuzel.pl trwa sprzedaż karnetów na przyszłoroczne mecze żużlowców H.Skrzydlewska Orzeł Łódź. Zakupione wejściówki można odbierać w kwiaciarni usytuowanej na stadionie przy ul. 6 Sierpnia 71.

ZOBACZ TAKŻE