Rugby 7. Venol Atomówki Łódź wicemistrzyniami Polski w kategorii wiekowej U-16

Na drugim miejscu Venol Atomów Łódź zakończyły rywalizację w Mistrzostwach Polski Kobiet U-16 w Rugby 7. Lepsze od ekipy prowadzonej przez trenera Zbigniewa Grądysa okazały się jedynie Amazonki KS Budowlani Lublin.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn, które walczyły o punkty w sześciu turniejach. Młode Venol Atomówki triumfowały w trzecim, który odbył się w podrzeszowskiej Świlczy. Pięć pozostałych wygrywały Amazonki. Ostatni triumf świętowały na własnym boisku. W Lublinie tuż za gospodyniami uplasowały się Diablice KS Rugby Ruda Śląska, a trzecią lokatę zajęły Venol Atomówki. Na szóstej pozycji sklasyfikowano natomiast ekipę KS Budowlani Łódź, która w klasyfikacji generalnej znalazła się na siódmym miejscu.

Dla podopiecznych Grądysa wicemistrzostwo Polski było powtórzeniem wyniku z poprzedniego sezonu. Łodzianki zakończyło rywalizację z dorobkiem 108 pkt., a mistrzynie z Lublina zgromadziły osiem oczek więcej. – Do złotego medalu po raz kolejny zabrakło więc nam niezbyt wiele. Przed ostatnim turniejem mieliśmy jeszcze szansę na końcowy sukces, ale półfinałowa porażka z Amazonkami zapewniła złoto rywalkom. Mamy więc czego żałować, ale też są powody do zadowolenia. Najbardziej cieszy mnie to, że dziewczyny rozwijały się przez cały sezon i bardzo poprawiły się w grze, co zaowocowało wicemistrzostwem kraju – podsumował Grądys.

Srebrny medal mistrzostw Polski do lat 16 Venol Atomówki wywalczyły w składzie:
Amelia Chojnacka, Oliwia Brończyk, Malwina Szymor, Natalia Sałyga, Natalia Stasiak, Wiktoria Michałowska, Masza Bolotska, Dasza Bolotska, Krystyna Jasińska, Amelia Lerka. W pracy szkoleniowej trenera Grądysa wspierali: Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk i Szymon Walczak.

Druga trener zespołu poinformowała, że już w połowie bieżącego miesiąca zespół na stałe ma się przenieść na nowe boisko MOSiR przy ulicy Karpackiej. Zaczniemy w piątek 14 czerwca od wspólnych zajęć z drużyną z Litwy. W niedzielę mamy natomiast w planach sparingi, na które zaprosiliśmy także nasze koleżanki z Budowlanych Łódź. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy natomiast na treningi dziewczyny z roczników 2009-2011. Początek zajęć o godzinie 17:00 – poinformowała Czapnik.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby7:
1. Amazonki KS Budowlani Lublin - 116 punktów
2. Venol Atomówki Łódź - 108 punktów
3. Tytanki GKR Tytan Gniezno - 88 punktów
4. Diablice KS Rugby Ruda Śląska - 84 punktów
5. Girls RT Olsztyn - 68 punktów
6. Błyskawice Rugby Rzeszów - 62 punktów
7. KS Budowlani Łódź - 46 punktów

ZOBACZ TAKŻE