Rusza remont autostrady A2. Będą utrudnienia na wakacje [SZCZEGÓŁY]

Kierowcy, którzy planują wakacyjną podróż autostradą A2 z Łodzi w kierunku Poznania, muszą liczyć się z utrudnieniami. 10 czerwca rusza rozbudowa autostrady, która na jednym z odcinków zyska dodatkowe pasy. Zanim jednak trasa stanie się szersza, trzeba przygotować się na korki.

Autostrada A2
Autostrada A2, mat. GDKiA/Facebook

W poniedziałek, 10 czerwca, drogowcy wyjdą na autostradę A2 w okolicach Poznania. Chodzi o odcinek między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Kierowcy, którzy jeżdżą tą trasą w kierunku Niemiec dobrze wiedzą, że już teraz tworzą tam się korki. Prace drogowe oznaczają dodatkowe utrudnienia. Autostrada na wysokości stolicy Wielkopolski ma zyskać dwa dodatkowe pasy i niedługo na odcinku 10 kilometrów będzie trzypasmowa. - 10 czerwca rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy. Drogowcy rozpoczną odgradzanie terenu, na którym będą prowadzone prace, wytyczą tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz do jazdy na wprost — informuje zarządca Autostrady Wielkopolskiej. Dla kierowców z Łodzi oznacza to spore utrudnienia w dojazdach na wakacje. Jeśli wybierają się na urlop np. na Pomorze Zachodnie, muszą liczyć się z korkami i powinni zaplanować dłuższą podróż. Prace drogowe potrwają długo — przewidywany czas zakończenia inwestycji to koniec 2025 roku.

Trzy pasy także między Łodzią a Warszawą

Plany poszerzenia autostrady A2 nie dotyczą jednak tylko odcinka Wielkopolskiego. Trasa ma stać się trzypasmowa także na całym odcinku między Łodzią a Warszawą. To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców inwestycji. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie dodatkowych pasów. Wykonawca projektu nie ma łatwego zadania. - Aby zminimalizować utrudnienia i dolegliwości dla kierowców, przez cały czas trwania budowy, dla każdego z kierunków: tak w stronę Warszawy, jak i Poznania mają być dostępne po dwa pasy ruchu! To absolutnie konieczne, aby przejazd między stolicą a centrum kraju odbywał się bez poważniejszych zakłóceń. — czytamy na stronach GDDKiA. Dlatego A2 między Łodzią a Warszawą nie będzie poszerzana, a dodatkowe powstaną na miejscu bardzo szerokiego pasa rozdziału. Projekt rozbudowy łódzkiego odcinka A2 ma być gotowy jeszcze w tym roku. Przetarg na budowę GDDKiA planuje ogłosić w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE