Rusza remont Maratońskiej. Zmiany w kursowaniu autobusów MPK Łódź

17 sierpnia ul. Maratońska stanie się jednokierunkowa, aby można było wykonać wymianę nawierzchni. Drogowcy najpierw wykonają północną połówkę drogi, a ruch odbywać się będzie do centrum.

fot. LODZ.PL
Maratońska, jedna z najważniejszych ulic na Retkini, zyska nową, równą nawierzchnię

Maratońska, jedna z najważniejszych ulic na Retkini, zyska nową, równą nawierzchnię. Koniec z koleinami i przełomami, których doświadczył każdy kierowca przejeżdżający ulicą. Remont obejmie 2-kilometrowy odcinek ulicy pomiędzy Obywatelską a Popiełuszki. Podczas prac dokonana zostanie również wymiana zatok przystankowych, które będą betonowe, co ma zapewnić trwałą nawierzchnię w przypadku częstego zatrzymywania się autobusów.

Prace prowadzone będą połówkowo i rozpoczną się od północnej strony jezdni. Ruch będzie zachowany, ale tylko w jednym kierunku - w stronę centrum. Tak też kursować będą autobusy, które na Retkinię pojadą głównie przez al. Wyszyńskiego. Zmienioną trasą kursować będą linie 55, 69, 86 i N7. Zmiany obowiązują jedynie w podanym kierunku.

Kursowanie autobusów MPK Łódź 

Linie 55A i 55B z pętli Dw. Łódź Dąbrowa i Park Młynek dojadą do skrzyżowania Waltera-Janke / Maratońska bez zmian, a następnie Waltera-Janke, Wyszyńskiego, Retkińską i dalej obecnymi trasami.


Linie 69A i 69B z pętli Dw. Łódź Widzew dojadą do skrzyżowania Waltera-Janke / Maratońska bez zmian, a następnie Waltera-Janke, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Maratońską (wew.), Popiełuszki i dalej obecnymi trasami.


Linia 86 z pętli Szpital CKD dojedzie do skrzyżowania Bandurskiego / Wyszyńskiego bez zmian, a następnie Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Maratońską (wew.), Popiełuszki i dalej obecną trasą.


Linie N7A i N7B z pętli Nowosolna i Telefoniczna Zajezdnia dojadą do skrzyżowania Waltera-Janke / Maratońska bez zmian, a następnie Waltera-Janke, Wyszyńskiego do pętli Retkinia.

ZOBACZ TAKŻE