Zajęcza w trakcie modernizacji. Jest gruntowa, będzie asfaltowa [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się przebudowa ul. Zajęczej, czyli jednej z uliczek dochodzących do lasu Łagiewnickiego w rejonie ul. Wycieczkowej. Roboty obejmą cały, 300-metrowy odcinek ulicy - od ul. Kasztelańskiej do ul. Strusiej.

fot. ŁÓDŹ.PL
Rozpoczęła się przebudowa ul. Zajęczej, czyli jednej z uliczek dochodzących do lasu Łagiewnickiego w rejonie ul. Wycieczkowej
10 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

– Po trwających właśnie pracach ziemnych instalacyjnych, czyli wymianie gazociągu i budowie kanalizacji deszczowej, rozpocznie się właściwa przebudowa ulicy. Dziś gruntowa ul. Zajęcza zyska asfaltową nawierzchnię, chodniki i zjazdy do posesji. Rosnące tam drzewa zostaną wkomponowane w nową infrastrukturę. Do tego planowane są nowe nasadzenia, głównie krzewów – powiedział Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Ponadto zostaną wybudowane miejsca postojowe oraz odwodnienie układu drogowego. Przy ulicy nie zabraknie nowego oświetlenia. Inwestycja jest realizowana w ramach łódzkiego Planu dla Osiedli, a jej koszt szacuje się na 3 mln zł. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2022 r.

ZOBACZ TAKŻE